Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.22 09:29

Princas Harry baigė misiją Afganistane

ELTA 2013.01.22 09:29

Princas Harry baigė savo misiją Afganistane, pirmadienio vakarą paskelbė Didžiosios Britanijos gynybos ministerija, kuria remiasi agentūra AFP.

Princas Harry baigė savo misiją Afganistane, pirmadienio vakarą paskelbė Didžiosios Britanijos gynybos ministerija, kuria remiasi agentūra AFP.

Interviu britų agentūrai „Press Association“ princas pasakojo žudęs ir talibų sukilėlius. Atsakydamas į klausimą, ar jam, kaip kovinio sraigtasparnio šauliui, teko žudyti kovotojus, Harry teigė: „Taip, kaip ir daugeliui kitų“.

Princas tarnavo neramioje pietinėje Hilmendo provincijoje. Bastiono bazėje, kur buvo dislokuotas, Harry sakė gyvenęs „kiek įmanoma normaliai“. Jis buvęs „vienas iš vaikinų“ ir su juo buvo elgiamasi vienodai. Tačiau princą, jo teigimu, trikdė, kai į jį spoksodavo kiti kareiviai, kurių jis dar nebuvo matęs.

Harry dešimt savaičių tarnavo Afganistane ir 2007/2008 metų žiemą. Tačiau tada jo misiją teko nutraukti saugumo sumetimais, kai išaiškėjo jo dislokacijos vieta.

Kalbėdamas apie savo vyresnįjį brolį Williamą, kurio žmona Kate laukiasi kūdikio, Harry sakė, kad ir jis mielai būtų vykęs į Afganistaną. „Jei sąžiningai, aš taip pat nesuprantu, kodėl jis negalėtų. Niekas juk nežino, kas sėdi sraigtasparnio kabinoje“, – sakė Harry.

Didžioji Britanija nusprendė, kad pernelyg pavojinga siųsti Viljamą į Afganistaną. Jis po savo tėvo Charleso yra antrais sosto įpėdinių eilėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi