Pasaulyje

2019.06.25 13:01

Zelenskis: gaila, kad Europos partneriai nepaklausė mūsų

atnaujinta 13.50
BNS, ELTA, LRT.lt2019.06.25 13:01

Ukrainos delegacija Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) antradienį išėjo iš ETPA posėdžių salės dėl joje esančios Rusijos delegacijos, pranešė Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininko pirmoji pavaduotoja Iryna Heraščenko. Nusivylimą sprendimu išreiškė ir šalies neseniai išrinktas prezidentas.

„Ukrainos delegacija apskundė Rusijos žudikų įgaliojimus. Jų įgaliojimų svarstymas – ketvirtadienį. Iki to laiko negalime sėdėti vienoje salėje“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė I. Heraščenko.

Tai, kad ukrainiečių delegacija paliko ETPA posėdžių salę, patvirtino Asamblėjos narys olandas Tiny Koxas. „Labai gaila, kad ukrainiečių kolegos paliko posėdžių salę“, – kalbėdamas Asamblėjoje sakė T. Koxas.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis taip pat sakė, kad jį nuvylė Europos Tarybos sprendimas ir pasisakė apie tai savo feisbuko paskyroje.

„Esu nusivylęs ETPA sprendimu patvirtinti Rusijos delegacijos teises“, – rašė V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas pridūrė, kad praėjusią savaitę aptarė šį klausimą su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu ir Vokietijos kanclere Angela Merkel.

„Bandžiau įtikinti poną E. Macroną ir ponią A. Merkel, kad Rusijos delegacijos sugrįžimas į ETPA yra galimas tik po to, kai Rusija įvykdys pagrindinius asamblėjos reikalavimus. Gaila, kad Europos partneriai neklausė mūsų“, – teigė V. Zelenskis.

Lietuva ET žingsniui nepritaria

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija antradienį pareiškė apgailestavimą dėl EPTA rezoliucijos, kuria nuspręsta pakeisti organizacijos procedūrų taisykles, atveriant kelią vienašališkam Rusijos delegacijos sugrįžimui.

„Šis ETPA sprendimas sukuriant išskirtines sąlygas Rusijai, kuri ir toliau nesilaiko tarptautinės teisės bei nekeičia savo agresyvių veiksmų kitų ET narių atžvilgiu, pakerta pamatines Europos Tarybos vertybes ir organizacijos autoritetą“, rašoma URM pareiškime.

Taip pat jame pažymima, kad Rusija „nepadarė nieko, kad įgyvendintų ETPA 2014 ir 2015 metų rezoliucijas, kuriomis buvo pasmerkta Krymo aneksija ir Ukrainos suvereniteto ir teritorinio vientisumo pažeidimas, bei toliau vykdo grubius tarptautinės teisės pažeidimus, suteikdama Rusijos pilietybę okupuoto Donbaso gyventojams, ignoruodama Tarptautinio Jūrų Teisės Tribunolo reikalavimą paleisti neteisėtai sulaikytus Ukrainos jūreivius“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt