Pasaulyje

2019.06.25 12:06

Išaugus įtampai tarp JAV ir Irano, kinai ragina išlaikyti santūrumą

BNS2019.06.25 12:06

Kinija antradienį paragino laikytis „ramiai ir santūriai“, dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo naujų sankcijų Iranui smarkiai išaugus įtampai tarp Vašingtono ir Teherano.

„Manome, kad aklas maksimalaus spaudimo taikymas nepadės išspręsti šios problemos“, – trumpoje spaudos konferencijoje Pekine sakė Kinijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas Geng Shuangas.

„Faktai įrodė, kad šios priemonės darė priešingą poveikį ir didino neramumus regione“, – pridūrė jis.

Vašingtono ir Teherano priešprieša pastarosiomis savaitėmis smarkiai paaštrėjo dėl virtinės incidentų, įskaitant atakas prieš tanklaivius Omano įlankoje ir JAV bepiločio lėktuvo numušimą šalia strategiškai svarbaus Hormūzo sąsiaurio.

Iranui praėjusį ketvirtadienį numušus amerikiečių žvalgybos droną „Global Hawk“, JAV prezidentas kitą dieną įsakė smogti šiitiškos respublikos kariniams taikiniams, bet paskutinę minutę šį puolimą sustabdė.

Pirmadienį D. Trumpas paskelbė sankcijas Irano aukščiausiajam lyderiui ajatolai Ali Khamenei'ui ir virtinei kitų aukštų pareigūnų, įskaitant kariuomenės vadus.

Irano užsienio reikalų ministerija reaguodama pareiškė, kad šios sankcijos „galutinai užkerta kelią diplomatijai santykiuose su desperatiška D. Trumpo Vyriausybe“.

„Tikimės, kad suinteresuotos šalys išlaikys ramybę bei santūrumą ir vengs tolesnio įtampos eskalavimo“, – sakė Geng Shuangas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.