Pasaulyje

2019.06.25 09:44

Iranas: naujos JAV sankcijos visiems laikams uždaro kelią diplomatijai

ELTA2019.06.25 09:44

Sankcijos, kurias Jungtinės Valstijos pirmadienį paskelbė Irano vadovybei, yra beprasmiškos ir visiems laikams uždaro kelią diplomatijai. Tai antradienį pareiškė oficialus Irano URM atstovas Seyedas Abbasas Moussawis.

„Beprasmiškų sankcijų įvedimas Irano aukščiausiajam lyderiui (ajatolai Ali Khamenei`ui) ir Irano diplomatijos vadovui (Javadui Zarifui) visiems laikams uždaro kelią diplomatijai“, – parašė jis tviteryje.

Pasak jo, „vilties netekusi Trumpo vyriausybė naikina visus tarptautinius mechanizmus, turinčius palaikyti taiką ir stabilumą planetoje“.

Pirmadienį JAV prezidentas pasirašė įsaką, kuriame numatoma sugriežtinti sankcijas Iranui. Kalbėdamas žurnalistams jis patikslino, kad naujos priemonės pirmiausia bus taikomos Irano vadovui ir dvasiniam lyderiui ajatolai Ali Khamenei`ui. Savo ruožtu JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas paskui pranešė, kad „vėliau šią savaitę“ į sankcijų sąrašą ketinama įtraukti ir Irano užsienio reikalų ministrą Javadą Zarifą. Į šį sąrašą taip pat pateko aštuoni Islamo revoliucijos sargybinių korpuso vadai, tarp jų – generolas, atsakingas už amerikiečių bepilotės skraidyklės sunaikinimą birželio 20 d.

Su Iranu susijusi situacija susikomplikavo po to, kai birželio 13 d. Omano įlankoje po spėjamo užpuolimo dviejuose tanklaiviuose nugriaudėjo sprogimai ir kilo gaisrai. JAV pareiškė, kad atsakomybė už incidentą tenka Iranui.

Birželio 20 d. Irano ginkluotosios pajėgos numušė JAV bepilotį orlaivį RQ-4. Po to JAV, pasak D. Trumpo, jau ketino smogti objektams Irano teritorijoje, bet, likus 10 minučių iki operacijos pradžios, ji buvo atšaukta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt