Pasaulyje

2019.06.24 10:24

Jemeno sukilėliams smogus Saudo Arabijos oro uostui žuvo vienas žmogus, 21 sužeistas

BNS2019.06.24 10:24

Jemeno sukilėliams sekmadienį smogus vienam civiliniam oro uostui Saudo Arabijos pietvakariuose žuvo vienas Sirijos pilietis ir dar 21 žmogus buvo sužeistas, pranešė televizija „al Arabiya“.

Pranešime sakoma, kad per šį smūgį žuvo Saudo Arabijoje gyvenęs siras, o tarp sužeistųjų yra trys moterys ir du vaikai. Žiniasklaidos pranešimuose taip pat nurodoma, kad tarp nukentėjusiųjų yra Saudo Arabijos, Indijos, Egipto ir Bangladešo piliečių.

Sužeistieji per incidentą Abhos oro uoste buvo išvežti į ligoninę. Dviejų žmonių būklė buvo kritinė.

„Abhos tarptautiniame oro uoste, kur kasdien... aptarnaujama tūkstančiai civilių keleivių, įvyko Irano remiamų husių sukarintų pajėgų teroristinė ataka“, – sakoma kovinius veiksmus Jemene vykdančios Rijado vadovaujamos koalicijos pranešime.

Koalicija nepatikslino, kaip buvo atakuotas oro uostas, bet husių sukilėliai šį mėnesį civiliams objektams Saudo Arabijoje ne kartą smogė raketomis ir bepilotėmis skraidyklėmis.

Anksčiau sekmadienį sukilėlių televizija „al Masirah“ pranešė, kad husiai bepiločiais lėktuvais smogė Saudo Arabijos pietiniams Abhos ir Džizano oro uostams.

Abhos oro uostas buvo trumpam sustabdęs skrydžius, bet vėliau vėl dirbo kaip įprasta.

Birželio 12-ąją per sukilėlių raketos smūgį tame pačiame oro uoste buvo sužeisti 26 civiliai. Po šio incidento koalicija pažadėjo imtis „griežtų veiksmų“.

Žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ pasmerkė šį smūgį kaip „karo nusikaltimą“ ir paragino husius nedelsiant sustabdyti visas atakas prieš civilinę infrastruktūrą Saudo Arabijoje.