Pasaulyje

2019.06.23 19:28

Trumpas: apkalta padėtų lengviau laimėti rinkimus

BNS2019.06.23 19:28

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį parodytame interviu sako, kad jo galimybės būti perrinktam 2020 metų rinkimuose padidėtų, jei Kongreso demokratai inicijuotų jo apkaltą.

Per televizijos NBC laidą „Meet the Press“ paklaustas, ar, jo nuomone, apkalta jam išeitų į naudą, D. Trumpas atsakė: „Galvoju, kad lengviau laimėsiu rinkimus.“

Prezidentas pakartojo savo teiginį, kad FTB kontržvalgybos tyrimas dėl jo 2016 metų rinkimų kampanijos buvo neteisėtas.

„Mane šnipinėjo. Tai, ką jie man padarė, buvo neteisėta... Aš nieko bloga nepadariau, – sakė jis. – Todėl apkalta yra labai neteisingas dalykas... Jei pažiūrėsit į (specialiojo prokuroro Roberto) Muellerio ataskaitą, tai nebuvo jokio slapto susimokymo (su Rusija).“

Demokratai nesutaria, ar reiktų inicijuoti D. Trumpo apkaltą po R. Muellerio ataskaitos dėl Rusijos kišimosi į JAV 2016 metų rinkimus. Ataskaitoje nurodoma daugybė kontaktų tarp D. Trumpo rinkimų kampanijos ir rusų, pateikiama įrodymų, kad prezidentas kelis kartus bandė trukdyti tyrimui.

Jei Demokratų kontroliuojami Atstovų Rūmai nubalsuotų už apkaltą, respublikonų valdomas Senatas turėtų priimti atitinkamą sprendimą mažai tikėtina dviejų trečdalių dauguma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt