Pasaulyje

2019.06.23 09:50

Rusija uždraudė Sakartvelo oro bendrovių skrydžius į jos oro uostus

„Georgian Airways“ rado išeitį apeiti draudimą; atnaujinta 11.43
BNS, ELTA 2019.06.23 09:50

Rusija šeštadienį paskelbė nuo liepos 8 dienos stabdanti Sakartvelo oro bendrovių skrydžius į jos oro uostus, šalies prezidentui Vladimirui Putinui ankstesnę dieną uždraudus rusų oro bendrovių skrydžius į provakarietišką Sakartvelą – esą dėl saugumo priežasčių.

„Šio [skrydžių] sustabdymo priežastis – būtinybė užtikrinti pakankamą oro susisiekimo saugumo lygį, taip pat [Sakartvelo oro bendrovių] įsiskolinimai“, – sakoma Rusijos susisiekimo ministerijos pranešime.

Rado išeitį: skris per Jerevaną

Dėl uždraustų tiesioginių skrydžių į Rusijos miestus Sakartvelo oro linijos „Georgian Airways“ iš Tbilisio savo keleiviams į Maskvą ketina siūlyti keliauti su sustojimu Armėnijos sostinėje. Apie tai šeštadienį paskelbė Sakartvelo oro vežėjas.

„Jeigu liepos 8 d. įsigalios (tiesioginių skrydžių į Rusiją – Elta) draudimas, „Georgian Airways“ savo keleiviams pasiūlys tranzitinius skrydžius Tbilisis-Jerevanas-Maskva“, - sakoma oro linijų pranešime.
Be „Georgian Airways“, iš Sakartvelo į Rusiją skraidina ir kita vietinė bendrovė, „MyWay Airlines“.

V. Putinas penktadienį vakare taip pat pasirašė įsaką, kuriuo nuo liepos 8 dienos šalies oro linijoms uždraudė vykdyti skrydžius į kaimyninį Sakartvelą, kur jau kelias dienas vyksta antivyriausybiniai protestai.

Demonstracijas išprovokavo anksčiau šią savaitę Sakartvelo parlamente vieno rusų deputato pasakyta kalba.

Kremlius tvirtina, kad šiuo draudimu siekia „užtikrinti Rusijos nacionalinį saugumą ir apsaugoti Rusijos piliečius nuo nusikalstamos ir kitos neteisėtos veiklos“. Be to, Maskva pranešė apie formuojamą darbo grupę, prižiūrėsiančią Rusijos piliečių grįžimą iš Sakartvelo.

Rusijos tarnybos paragino kelionių agentūras nebepardavinėti kelionių į Sakartvelą ir paragino rusų turistus grįžti namo.

Maskva anksčiau jau buvo sustabdžiusi skrydžius į Sakartvelą, kai abiejų šalių santykiai buvo paaštrėję 2006 metų spalį, taip pat po 2008-ųjų rugpūtį kilusio penkių dienų karo dėl separatistinių Abchazijos ir Pietų Osetijos regionų.