Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.23 09:27

Stambule iš naujo renkamas meras ir testuojamas Erdogano populiarumas

Sekmadienį Stambule iš naujo renkamas meras. Šiuo iš naujo rengiamu balsavimu kartu testuojama ir visos Turkijos demokratija, ir prezidento Recepo Tayyipo Erdogano populiarumas ekonominių sunkumų fone.

Turkijos rinkimų komisija panaikino kovo mėnesį įvykusių mero rinkimų rezultatus, nes valdančioji R. T. Erdogano partija įtarė korupciją skaičiuojant gyventojų balsus. Tuomet nedideliu skirtumu valdančiosios AKP partijos iškeltas kandidatas į Stambulo merus rinkimus pralaimėjo opozicijos atstovui.

Kritikai tvirtina, kad prezidentui paprasčiausiai nepatiko kovo 31 d. įvykusių rinkimų rezultatai, kai mažai žinomas buvęs rajono meras 49-erių Ekremas Imamoglu pergalę išplėšė vos 13 tūkst. balsų skirtumu.

Net 15 mln. gyventojų turintis Stambulas yra ne tik Turkijos ekonominė jėga, bet ir itin svarbus islamiškųjų konservatorių patronatas. Prieš ketvirtį amžiaus pats R. T. Erdoganas ėjo Stambulo mero pareigas.

E. Imamoglu, atstovaujantis sekuliariajai Respublikos liaudies partijai, pažadėjo leistis į „kovą dėl demokratijos", naudodamas optimistišką šūkį „Viskas bus gerai". Sekmadienį jis vėl susigrums su Binaliu Yildirimu – švelnaus būdo R. T. Erdogano lojalistu ir buvusiu šalies ministru pirmininku, rinkėjams pažadėjusiu vykdyti didelius transporto projektus.

Baimindamasi sukčiavimo, rinkimams stebėti Turkijos opozicija sutelkė daug advokatų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi