Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.23 09:55

Kaitra – ne tik Lietuvoje: temperatūra Europoje kitą savaitę pasieks pavojingą ribą

LRT.lt 2019.06.23 09:55

Su slegiančiais karščiais, pastarosiomis savaitėmis gerai pažįstamais Lietuvai, kitą savaitę susidurs nemaža dalis Europos. „AccuWeather“ prognozė rodo, kad vietomis temperatūra kils iki 38 laipsnių Celsijaus.

Kaip rašo CNN, numatoma karščio banga, pasieksianti Europą oro mase iš Afrikos, aukščiausią tašką pasieks trečiadienį ir ketvirtadienį. Anksčiausiai karštis alins Ispaniją, po savaitgalio jis pasieks Prancūziją, Vokietiją, Belgiją, Čekiją ir Italiją.

Pasak „AccuWeather“, panašus oras vietomis gali išsilaikyti iki pat liepos pradžios.

Nacionalinė Prancūzijos meteorologijos agentūra jau perspėjų piliečius ir svečius, jog didžiojoje šalies dalyje karščiai sieks 35-40 laipsnių.

Prancūzijos Sveikatos ministerija rekomendavo neužverti vėsių miestų erdvių, tokių kaip parkai ir sodai, benamiams ir vargingai gyvenantiems, o senjorai ir neįgalieji paraginti registruotis vietos valdžios įstaigose, kad galėtų gauti paramą.

Karščiai alino Europą ir praėjusių metų vasarą – dėl jos Ispanijoje ir Portugalijoje būta aukų, o dalyje Vokietijos ir Švedijos skelbtos sausros.

Organizacija „World Weather Attribution“ sieja karščius su klimato kaita. 2018 m. ji skelbė, kad panašių karščių „tikimybė yra daugiau kaip dvigubai didesnė“ lyginant su tuo, kokie orai esą būtų be žmonių veiklos poveikio klimatui.

Esant karštiems orams medikai pataria vartoti daugiau vandens, jei įmanoma, vengti buvimo saulėkaitoje dienos metu ir aktyvaus sporto, vilkėti laisvesnius, šviesesius rūbus. Svarbu pasirūpinti vaikais – dengti jiems galvas, fiziškai šaldyti, pavyzdžiui, sudrėkinti plaukus, dėti šaltus paketus. Tai aktualu ne tik mažiesiems, bet ir nuolat gulintiems ar paralyžiuotiems ligoniams – tokius paketus ant magistralinių arterijų svarbu dėti tam, kad būtų sumažinta cirkuliuojančio kraujo temperatūra.

Svarbu atkreipti dėmesį ne tik į tai, kokį vandenį vartojate, tačiau ir kokius vaistus geriate. Plačiau apie rekomendacijas galite skaityti čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi