Pasaulyje

2019.06.22 18:18

Sakartvele sumenko įtampa, tačiau ne reikalavimai Vyriausybei

Rusija numato naujus draudimus oro linijoms

Rusija uždraus Sakartvelo aviakompanijoms vykdyti skrydžius savo teritorijoje. Draudimas įsigalios nuo liepos 8-osios ir, kaip pranešama, galios laikinai, rašo savo šaltiniais besiremiančios naujienų agentūros TASS ir „Interfax“, tačiau oficialiai Rusijos valdžia to dar nepatvirtino. Tuo tarpu kartvelų reikalavimai valdžiai išlieka, susibūrę prie parlamento protestuotojai ir šeštadienį.

Tai būtų antrasis Kremliaus žingsnis, atsakant į naktį iš ketvirtadienio į penktadienį vykusius neramumus Tbilisyje, kai tarp 10 ir 15 tūkst. protestuotojų susirinko prie parlamento po Rusijos politiko Sergejaus Gavrilovo pasisakymo iš įstatymų leidėjų rūmų pirmininko vietos. Penktadienį Vladimiras Putinas pasirašė įsaką, kuriuo Rusijos oro linijoms nebus leidžiama skraidinti šalies piliečių į Sakartvelą.

Tikslas esą yra užtikrinti Rusijos piliečių saugumą, tuo tarpu opozicija Tbilisyje kaltina Vyriausybę, kad deramai neatsakė į S. Gavrilovo įžeidimą ir reikalauja, kad atsistatydintų vidaus reikalų ministras, įsakęs jėga malšinti protestą. Bet protestuotojai nesitraukia ir jau kelia platesnių reikalavimų.

„Tai įžeidimas ir raudonoji linija, kur visuomenė nebegalėjo pakęsti vyriausybės veiksmų. Ir dabar turime ne atsakingą Vyriausybę, kuri pripažintų klaidą bei įžeidimą ir imtųsi veiksmų, bet matėme kulkas, šaudomas į žmones, daug kraujo čia, gatvėje. Protestai tik išaugo, ir dabar tikslas – jau platesnės permainos, po septynerių metų, kai valdžią kontroliuoja turtingiausias oligarchas, kritikuojamas dėl palankumo Maskvai“, – sako Sakartvelo opozicijos politikė Elene Choštarija.

Tuo tarpu Rusijos keliautojai sako, kad tai, ką daro jų prezidentas, ne jų reikalas. Bet politikos vaisiais jie mielai naudojasi – kai Sakartvelas panaikino vizas Rusijos piliečiams net be diplomatinių santykių, vien pernai svetingą šalį aplankė kone pusantro milijono, ir srautas auga. 

Tad kai Vladimiras Putinas nusprendė per patį atostogų piką uždrausti Rusijos oro linijų reisus į vieną iš populiariausių šalių, kelionių agentūros drąsiai įvardijo tai kaip šoką, o opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas paklausė, kodėl Rusijos prezidentas už protestus Sakartvele baudžia rusus.

Plačiau – Vykinto Pugačiausko reportaže nuo 14.30 min.

Žinios. Tbilisyje neslūgstant protestams, Vladimiras Putinas „saugos“ rusus: uždraus skrydžius į Sakartvelą