Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.22 13:16

JT žmogaus teisių komisarė Venesueloje susitiko ir su Maduru, ir su Guaido

ELTA 2019.06.22 13:16

Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisarė Michelle Bachelet paragino Venesuelos vyriausybę paleisti kalinamus opozicijos atstovus. „Aš raginu institucijas paleisti tuos, kurie yra kalinami arba iš kurių atimta laisvė už tai, kad jie taikiai naudojosi savo pilietinėmis teisėmis“, – sakė M. Bachelet penktadienio vakarą baigdama savo trijų dienų viešnagę Karakase.

Ji su Venesuelos vyriausybe susitarė dėl dviejų žmogaus teisių įgaliotinių paskyrimo, žurnalistams sakė komisarė. Jie „stebės“ žmogaus teisių padėtį Venesueloje ir konsultuos vyriausybę. Žmogaus teisių situacija šalyje yra „rimta“, pridūrė M. Bachelet.

Buvusi Čilės prezidentė prieš tai susitiko su opozicijos lyderiu Juanu Guaido, o po to ir su prieštaringai vertinamu prezidentu Nicolu Maduru. Šis po pokalbių pareiškė, kad komisarės rekomendacijos vertinamos „rimtai“. „Kiekvienoje šalyje visad bus skirtingi kriterijai, bet aš pasakiau jai, kad ji gali manimi pasikliauti“, – pabrėžė N. Maduras.

Vis dėlto žmogaus teisių organizacijos ir opozicija būtent valstybines saugumo pajėgas ir vyriausybei ištikimus būrius kaltina žudymais, kankinimais ir savavališkais areštais. Nevyriausybinės organizacijos „Foro Penal“ duomenimis, Venesueloje kalėjimuose dėl „politinių priežasčių“ sėdi beveik 700 žmonių. Vyriausybė atmeta sąvoką „politiniai kaliniai“.

Po susitikimo su JT atstove laikinuoju prezidentu pasiskelbęs J. Guaido kalbėjo: „Mes gyvename diktatūroje, kuri pažeidinėja žmogaus teises. M. Bachelet vizitas pabrėžia padėties Venesueloje rimtumą. Tuo ji pripažino ekstremalią humanitarinę padėtį, kuri gali virsti beprecedente katastrofa“.

M. Bachelet per trijų dienų vizitą norėjo susidaryti vaizdą apie padėtį krizės krečiamoje šalyje.

Venesuelos vyriausybė paprašė M. Bachelet paraginti atšaukti sankcijas šaliai. Pirmiausiai JAV yra įšaldžiusios virtinę jos sąskaitų užsienyje. Venesuelai reikia pinigų maisto produktams ir medikamentams pirkti, sakė planavimo ministras Rivardas Menendezas. Milijonai venesueliečių jau pabėgo į užsienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi