Pasaulyje

2019.06.22 12:24

Dėl įtemptos padėties Sakartvele atidedamos Tbilisyje turėjusios vykti LGBT eitynės

BNS 2019.06.22 12:24

Sakartvelo LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių asmenų) bendruomenė, birželio 23-ąją planavusi Tbilisyje surengti „Orumo maršą“, šeštadienį nusprendė kuriam laikui atidėti renginį dėl įtemptos padėties šalyje.

„Dėl įvykių Rustavelio prospekte ir įtemptos politinės padėties „Tbilisio Pride“ komanda nutarė kelioms dienoms nukelti „Orumo maršą“, planuotą birželio 23-ąją“, – pranešė eitynių organizatoriai.

Pranešime taip pat sakoma, kad dalyvių registracija į renginį tęsiasi, o nauja eitynių data bus paskelbta, kai situacija Tbilisyje nurims.

„Susidarius (įtemptai) politinei padėčiai negalime sau leisti prisidėti prie dar didesnės įtampos šalyje eskalacijos. Nesuteiksime galimybės neofašistų grupuotėms silpninti Sakartvelo valstybingumą. Demonstruojame pilietinę atsakomybę ir veikiame tik šalies interesų labui“, – sakoma „Tbilisio Pride“ pranešime.

Sakartvelopolicija naktį iš ketvirtadienio į penktadienį šaudė guminėmis kulkomis ir leido ašarines dujas, Tbilisyje kilus audringam opozicijos protestui, kai vienas Rusijos įstatymų leidėjas kreipėsi į Sakartvelo parlamentą iš pirmininko tribūnos.

Protestai šalyje tęsėsi ir penktadienį.

Sekmadienį turėjusiose vykti eitynėse planavo dalyvauti LGBT bendruomenės atstovai, tarptautinių organizacijų, diplomatinių atstovybių darbuotojai, taip pat svečiai iš užsienio.

Tuo metu įvairių radikalių organizacijų atstovai, pasisakantys prieš LGBT eitynes Tbilisyje, žurnalistams tvirtino ketinantys neleisti, kad Sakartvelosostinėje įvyktų toks renginys.

Kiek anksčiau Sakartvelo patriarchatas pasmerkė planus surengti Tbilisyje tokias eitynes ir pareiškė, kad šalyje dėl to gali kilti neramumų.

Vidaus reikalų ministerija per konsultacijas su eitynių organizatoriais irgi rekomendavo atsisakyti renginio, nes, pareigūnų teigimu, policijai bus sudėtinga atviroje erdvėje užtikrinti dalyvių saugumą.