Pasaulyje

2019.06.21 19:11

JAV prašo JT Saugumo Tarybos surengti posėdį dėl Irano

ELTA2019.06.21 19:11

JAV paprašė Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos pirmadienį surengti posėdį už uždarų durų dėl situacijos Irane, praneša „Reuters“.

„Informuosime Tarybą apie naujausius įvykius, susijusius su Iranu, ir pateiksime detalesnės informacijos iš mūsų atliekamo incidentų tanklaiviuose tyrimo“, – sakoma „Reuters“ cituojamoje Jungtinių Valstijų delegacijos JT laiške kolegoms Saugumo Taryboje.

Įtampa tarp JAV ir Irano kilo praėjusią savaitę, kai Omano įlankoje dviejuose tanklaiviuose įvyko sprogimai. JAV dėl atakos prieš tanklaivius apkaltino Iraną. Teheranas, savo ruožtu, bet kokius kaltinimus neigia.

Ketvirtadienį Irano revoliucinė gvardija numušė JAV karinį bepilotį orlaivį. JAV teigimu, orlaivis skrido tarptautinėje oro erdvėje. Tuo metu Irano kariškiai tikina, kad žvalgybinis bepilotis kirto Irano oro erdvę, todėl buvo numuštas.

Donaldas Trumpas nurodė smogti Iranui, tačiau naktį į penktadienį oro antskrydžius paskutinę akimirką sustabdė. Ši operacija esą turėjo būti kerštas už Irano numuštą bepilotį orlaivį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt