Pasaulyje

2019.06.21 17:22

Tailande rūkymas namuose bus prilygintas smurtui artimoje aplinkoje

ELTA 2019.06.21 17:22

Tailande rūkymas namuose bus prilygintas smurtui artimoje aplinkoje ir už jį baudžiama pagal naują įstatymą, kuris įsigalios rugpjūčio mėnesį. Tai penktadienį pranešė laikraštis „Khaosod“.

Moterų reikalų ir šeimos departamento generalinis direktorius Lertpanya Booranabanditas pareiškė, kad 2019 metais priimtas Šeimos institutų plėtros ir apsaugos įstatymas buvo paskelbtas „Karališkajame laikraštyje“ ir įsigalios rugpjūčio 20 d. Pagal jį, rūkymas šeimoje laikomas smurtu artimoje aplinkoje, kadangi gali pabloginti žmonių sveikatą ir sukelti socialinių problemų.

„Rūkymas namuose gali pabloginti šeimos narių santykius, jeigu vaikai ir žmonos nenori būti šalia rūkaliaus, – mano pareigūnas. – Be to, šeimos nariai gali tapti pasyvaus rūkymo aukomis“.

Jei paaiškės, kad šeimos nario sveikata nukentėjo nuo pasyvaus rūkymo, tai kaltininkas bus nubaustas. L. Booranabanditas nepatikslino, kaip bus baudžiama, bet informavo, jog teismas gali skirti pažeidėjui reabilitacijos kursą.

Tailande jau uždrausta rūkyti restoranuose, prekybos centruose, visuomeniniame transporte, paplūdimiuose ir daugelyje kitų vietų.