Pasaulyje

2019.06.21 14:47

Po protestų atsistatydina Sakartvelo parlamento pirmininkas

LRT.lt2019.06.21 14:47

Sakartvelo parlamento pirmininkas Iraklis Kobachidzė penktadienį paskelbė atsistatydinantis iš posto, skelbia meduza.io.

„Pirmininko Kobachidzės sprendimas trauktis yra aukštų atskaitingumo standartų, nustatytų mūsų partijos, įrodymas, o ne nuolaida neatsakingiems opozicijos partijų reikalavimams“, – per spaudos konferenciją pareiškė „Gruzijos svajonės“ generalinis sekretorius Kacha Kaladzė.

I. Kobachidzės, atstiovaujančio valdančiajai „Sakartvelo svajonės“ partijai, pasitraukimo reikalavo ketvirtadienį vakare kilusio masinio protesto dalyviai.

Protestas Tbilisyje kilo po to, kai Sakartvelo parlamente Rusijos Dūmos narys Sergejus Gavrilovas sakė kalbą iš parlamento pirmininko vietos. Rusijos parlamento nario kreipimasis rusų kalba šalyje, kurios teritorijas yra okupavusi Rusija, sukėlė opozicijai atstovaujančių Sakartvelo parlamento narių ir gyventojų pasipiktinimą.

Opozicija reikalavo parlamento pirmininko, vidaus reikalų ministro ir kitų pareigūnų atsistatydinti dėl incidento ir paskatino gyventojus susirinkti protestuoti prie parlamento.

Apie 10 tūkst. protestuotojų susirinko prie parlamento. Kai kurie prasiveržė pro policijos užtvaras ir pateko į parlamento kiemą.

Policininkai juos nustūmė atgal, ir protestas tęsėsi daugmaž taikiai iki vidurnakčio, kai policija pradėjo šaudyti guminėmis kulkomis, leisti ašarines dujas ir panaudojo akustinę bei vandens patrankas.

Apie 3 000 demonstrantų trumpam išsisklaidė, bet vėliau atnaujino protestus.

Demonstrantai prie Sakartvelo parlamento susirinko ketvirtadienio popietę, protestuodami dėl S. Gavrilovo kalbos per kasmetinę Tarpparlamentinę stačiatikybės asamblėją (TSA) – ortodoksiškų šalių parlamentarų forumą.

Rusijos parlamento nario apsilankymas griežtai provakarietiškos Gruzijos parlamente išprovokavo įtūžį šalyje, į kurią 2008 metais Rusija įvedė savo karius. Trumpas, bet kruvinas karas su Maskva kilo dėl dėl separatistinių Abchazijos ir Pietų Osetijos regionų.

Grupė opozicijos įstatymų leidėjų pareikalavo, kad Rusijos delegacija paliktų plenarinių posėdžių salę.

Baku viešėjęs I. Kobachidzė savo ruožtu pareiškė nežinojęs, kad TSA posėdžiui pirmininkavo S. Gavrilovas. Vis dėlto opozicija pareikalavo parlamento pirmininko atsistatydinimo.

Penktadienį I. Kobachidzė nutraukė savo vizitą Azerbaidžane ir sugrįžo į Gruziją.

Kaip pranešė Gruzijos sveikatos apsaugos ministerija, per susirėmimus nukentėjo 240 žmonių, įskaitant 80 policininkų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.