Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.21 15:39

Irano televizija parodė numušto JAV drono nuolaužas

BNS 2019.06.21 15:39

Irano valstybinė televizija penktadienį savo tinklalapyje paskelbė nuotraukų, kuriose esą matyti ketvirtadienį numušto JAV kariuomenės bepiločio žvalgybos lėktuvo nuolaužos.

Nuotraukose matyti JAV karinių jūrų pajėgų drono „RQ-4A Global Hawk“ korpuso apvalkalo dalys. Iraniečių televizija nenurodė, kur šios nuolaužos buvo nufilmuotos.

Nuotraukose nematyti jokios elektroninės įrangos ar laidų.

Iraniečių anksti ketvirtadienį paleista raketa „žemė–oras“ numušė „RQ-4A Global Hawk“ – bepilotį lėktuvą, kurio sparnų mojis didesnis negu keleivinio lainerio „Boeing 737“ ir kuris kainuoja daugiau kaip 100 mln. JAV dolerių.

Irano revoliucijos gvardijos aerokosminių pajėgų vadas penktadienį pareiškė, kad kariškiai kelis kartus perspėjo JAV kariuomenės žvalgybos bepilotį lėktuvą ir, nesulaukę jokio atsako, paleido į jį raketą.

Komentuodamas Irano valstybinei televizijai ketvirtadienį įvykusį incidentą generolas Amiras Ali Hajizadeh pridūrė: „Deja, jie neatsakė.“

Iranas teigia, kad amerikiečių orlaivį numušė, kai šis ketvirtadienį anksti ryte įskrido į šalies oro erdvę, bet Vašingtonas tvirtina, kad dronas skraidė virš tarptautinių vandenų Hormūzo sąsiauryje.

Pasak A. A. Hajizadeh, Iranas nuolaužas, kurių nuotraukas paviešino penktadienį, surinko iš savo teritorinių vandenų.

JAV žiniasklaida, remdamasi aukšto rango pareigūnais, pranešė, kad reaguodamas į šį incidentą prezidentas Donaldas Trumpas įsakė suduoti riboto masto smūgių Irano taikiniams, bet paskutinę minutę juos atšaukė.

Šis incidentas dar labiau padidino įtampą tarp Irano ir JAV, kilusią po D. Trumpo pernai priimto sprendimo pasitraukti iš daugiašalės sutarties dėl Teherano branduolinės programos.

JAV pasiuntinys Iranui ragina deeskaluoti padėtį Artimuosiuose Rytuose

JAV specialusis pasiuntinys Iranui Brianas Hookas penktadienį paragino dėti visas pastangas, kad sumažėtų įtampa tarp Vašingtono ir Teherano.

„Svarbu, kad mes padarytume viską, kas įmanoma, siekiant deeskalavimo“, – Rijade žurnalistams sakė B. Hookas, kurio žodžius cituoja Vakarų žiniasklaida.

Vis tik jis pabrėžė, jog Teheranas elgiasi pernelyg agresyviai.

„Mūsų diplomatija nesuteikia Iranui teisės reaguoti panaudojant karinę jėgą. Iranas turi atsakyti į mūsų diplomatiją diplomatija, o ne karine jėga“, – pažymėjo Vašingtono pasiuntinys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi