Pasaulyje

2019.06.21 09:09

Trumpas buvo leidęs smogti Iranui, bet paskutinę minutę persigalvojo

BNS 2019.06.21 09:09

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį patvirtino smūgį prieš taikinius Irane, reaguodamas į incidentą, per kurį iraniečių pajėgos numušė amerikiečių žvalgybos bepilotį lėktuvą, bet paskutinę minutę šiuos veiksmus atšaukė, pranešė dienraštis „The New York Times“ (NYT).

Jungtinės Valstijos planavo ketvirtadienį vakare smogti „keletui taikinių Irane, tokių kaip radarai ir raketų baterijos“, laikraštis citavo aukšto rango administracijos pareigūnus. Tačiau šis planas buvo atšauktas ankstyvoje stadijoje.

Baltųjų rūmų ir Pentagono pareigūnai šį pranešimą komentuoti atsisakė, rašo NYT. Kol kas neaišku, ar planuojama tokių smūgių surengti kada nors vėliau.

Iranas anksčiau pranešė savo teritoriniuose vandenyse surinkęs numušto amerikiečių bepiločio lėktuvo „Global Hawk“ nuolaužų, bet Pentagonas tvirtina, kad dronas buvo numuštas, kai skraidė virš tarptautinių vandenų.

„Iranas padarė labai didelę klaidą!“ – „Twitter“ tinkle parašė D. Trumpas. Vis dėlto atrodo, kad prezidentas vėliau pasistengė sumažinti įtampą.

„Man sunku patikėti, kad tai buvo padaryta sąmoningai, jeigu norite žinoti tiesą, – kalbėjo D. Trumpas. – Manau, tai galėjo būti padaryta kieno nors nestabilaus ir kvailo.“

Prieštaringa D. Trumpo žinia privertė pasaulį spėlioti, ko Vašingtonas nusiteikęs toliau imtis.

„Sužinosite“, – atsakė D. Trumpas, kai buvo paklaustas, ar bus surengtas koks nors atsakas.

„Nesiekiame karo, bet uoliai ginsime savo padangę, sausumą ir vandenis“, – pareiškė Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas.