Pasaulyje

2019.06.21 06:54

ES vadovams nepavyko susitarti, kas toliau turėtų vadovauti svarbiausioms Bendrijos institucijoms

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2019.06.21 06:54

Europos Sąjungos vadovams nepavyko susitarti, kas toliau turėtų vadovauti svarbiausioms Bendrijos institucijoms.

Briuselyje iki paryčių užsitęsusiame posėdyje tartasi dėl galimų kandidatų, tačiau nė vienas nesulaukė daugumos lyderių palaikymo, todėl birželio 30-ąją bus rengiamas dar vienas susitikimas. 

Po gegužę vykusių Europos parlamento rinkimų, keisis Europos Komisijos, Europos Vadovų tarybos pirmininkai, Europos centrinio banko vadovas bei Bendrijos diplomatijos vadovas. 

Nė vienas iš realiausiais pretendentais po praėjusį mėnesį įvykusių Europos Parlamento rinkimų laikytų politikų neužsitikrino bendro keturių didžiųjų tradicinių ideologijų partijų paramos, kad galėtų tapti Europos Komisijos pirmininku. 

Valstybių lyderiai nori kontroliuoti paskyrimų procesą ir dalijant aukščiausius postus išlaikyti balansą tarp vyrų ir moterų, Rytų ir Vakarų, mažųjų ir didžiųjų bloko valstybių.

Tačiau Europos Parlamento rinkimų rezultatai privertė pagrindinius konservatorių, socialistų, liberalų ir žaliųjų blokus suformuoti daugumos koaliciją.   

Partijos, rengiančios bendros politinės programos projektą, kol kas nesutarė dėl konkretaus lyderio. 

Vienas iš galimų kandidatų yra europarlamentaras konservatorius iš Bavarijos Manfredas Weberis, vadovaujantis daugiausiai vietų gavusios Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcijai.  

Tačiau jam nepavyko palenkti į savo pusę olando Franso Timmermanso Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso (S&D) ar liberalų frakcijos „Atnaujinkime Europą“, palaikančios konkurencijos komisarę iš Danijos Margrethe Vestager. 

Galutinei kandidatūrai turi pritarti mažiausiai 21 iš 28 Bendrijos šalių lyderių ir dauguma 751 vietą turinčio Europos Parlamento narių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.