Pasaulyje

2019.06.20 23:25

Tūkstančiai protestuotojų bandė įsiveržti į Sakartvelo parlamentą

sužeista apie 70 žmonių; atnaujinta 7.12
LRT.lt, BNS 2019.06.20 23:25

Sakartvele tūkstančiai protestuotojų bandė įsiveržti į Sakartvelo parlamentą. Kaip skelbia BBC, tūkstančiai kartvelų susirinko protestuoti dėl Rusijos Dūmos nario Sergėjaus Gavrilovo apsilankymo Sakartvelo parlamente sostinėje Tbilisyje.

6.37 val.  Pranešama, kad apie 2 val. nakties policijos pajėgos išvaikė susirinkusius protestuotojus prie parlamento. Per susirėmimus sužeista apie 40 pareigūnų ir 30 protestuotojų. 

Opozicinio Vieningojo nacionalinio judėjimo deputatas Romanas Gociridzė savo ruožtu sakė, kad sužeistųjų yra per 100.

„Protestuotojai reikalauja pirmalaikių parlamento rinkimų ir parlamento pirmininko bei vidaus reikalų ministro atsistatydinimo“, – AFP sakė vienas iš opozicinės partijos „Europietiškoji Gruzija“ lyderių Gigis Ugulava.

„Taikiais protestais pasieksime, kad šie reikalavimai būtų įvykdyti“, – pridūrė jis.

Kaip pranešė Gruzijos žiniasklaida, protestuotojai naktį taip pat įsiveržė į vieną iš valdančiosios partijos „Gruzijos svajonė“ būstinių ir ją nusiaubė.

00.41 val. Sakartvelo televizijos kanalas „Rustavi-2“ praneša, kad sužeisti 55 žmonės – 17 protestuotojų ir 38 policijos pareigūnai. 4 žmonės išvažti į ligoninę.

„Meduza“ praneša, kad aišktėje liko mažai protestuotojų, tačiau jie mėto į policiją įvairius objektus.

23.49 val. Sakartvelo sveikatos apsaugos ministerija praneša apie 16 sužeistųjų, kurie hospitalizuoti.

„Meduza“ praneša, kad protesto dalyviai skirstosi, tačiau dalis minios nuo parlamento durų nesiskirsto.

23.41 val. Pranešama, kad policija prieš protestuotojus panaudojo ašarines dujas ir gumines kulkas. Kaip sako vietiniai gyventojai, jie nepamena, kad kada nors anksčiau policija būtų ėmusis tokių veiksmų prieš protestuotojus, rašo „Meduza“.

Neoficialiais duomenimis yra sužeistųjų. Jiems suteikiama pirmoji pagalba.

Kaip praneša AFP, maždaug 10 tūkst. žmonių protesto metu veržėsi į parlamentą, tačiau juos bandė sulaikyti riaušių policija ir išstumti iš pastato. Įvykio vietoje esančių žurnalistų duomenimis, protestuotojai pateko į pastato vidų.

Tiesa, BBC skelbia, kad protestuotojams nepavyko patekti į parlamento vidų.

Protestuotojai į gatves išėjo su Europos Sąjungos vėliavomis bei plakatais, kuriuose Rusiją vadina okupante.

S. Gavrilovas atvyko į tarpparlamentinę ortodoksų asamblėją. Įtampa kilo, kai S. Gavralovas minėtos asamblėjos atidarymo metu užėmė Gruzijos parlamento pirmininko vietą.

Protestuotojai reikalauja Sakartvelo parlamento pirmininko Iraklio Kobachidzės ir kitų atsakingų asmenų atsistatydinimo. Pats pirmininkas šiuo metu vieši Azerbaidžane.