Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.20 22:28

Meksika: daugiau kaip 6 tūkstančiai nacionalinės gvardijos kariškių pradėjo patruliuoti pietinę šalies sieną

ELTA 2019.06.20 22:28

Apie 6,3 tūkstančio Meksikos nacionalinės gvardijos kariškių pradėjo patruliuoti rajonus palei pietinę šalies sieną. Kaip pranešė ketvirtadienį laikraštis „EL Universal“, kontingentai po maždaug 300 žmonių dislokuoti 23-uose municipalitetuose Čiapaso, Tabasko, Kampečės ir Kintana Ro valstijų teritorijoje.

Vyriausybė pasitelkė nacionalinę gvardiją kovai su nelegalia migracija iš Centrinės Amerikos šalių ir kitų regionų, vykdydama birželio 7 d. Vašingtone sudarytą susitarimą su JAV. Kariškiai užtikrina saugumą, taip pat kartu su migracijos tarnybos pareigūnais tikrina užsieniečių dokumentus.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas gegužės 30 d. pagrasino nuo birželio 10 d. įvesti 5 procentų muitą prekėms iš Meksikos dėl migracijos krizės bendrame pasienyje. Jis įspėjo, kad tarifai bus didinami 5 procentais kiekvieną mėnesį iki šių metų spalio, jeigu Meksika neužkirs kelio nelegalių migrantų, siekiančių patekti į JAV, srautui. Po to, kai dviejų šalių atstovams pavyko susitarti, Baltųjų rūmų šeimininkas pranešė, kad muitų įvedimas Meksikos prekėms atidedamas neribotam laikui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi