Pasaulyje

2019.06.20 20:14

Dėl Jungtinės Karalystės premjero posto varžytis liko Johnsonas ir Huntas

atnaujinta 20.21
LRT.lt, BNS2019.06.20 20:14

Ketvirtadienį paaiškėjo, kurie du kandidatai varžysis dėl konservatorių partijos lyderio pozicijos bei Didžiosios Britanijos premjero posto. Lenktynėse dėl lyderio pozicijos daugiausiai balsų priešpaskutiniame balsavime gavo užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas ir buvęs užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas, skelbia BBC.

Trečias liko aplinkos sekretoriuS Michaelas Gove`as, todėl iš kovos jis buvo priverstas pasitraukti. Jis surinko 75 balsus.

Per penktąjį rinkimų etapą B. Johnsonas vėl surinko daugiausia torių įstatymų leidėjų balsų – 160 iš 313. J. Huntas surinko 77 balsus.

Didžioji Britanija karštligiškai ieško lyderio, praeitą mėnesį premjerei Theresai May paskelbus, kad ji atsistatydina, nesugebėjusi laiku užtikrinti „Brexito“.

Jos įpėdiniui teks spręsti giliausią per kelis dešimtmečius Britanijos politinę krizę, taip pat nustatyti būsimus naujus ryšius su Europa.

Kuris iš šių finalininkų galiausiai taps lyderiu, ateinantį mėnesį savo balsais nuspręs 160 tūkst. paprastų Konservatorių partijos narių.