Pasaulyje

2019.06.20 10:46

Buvęs Interpolo vadas kinas prisipažino ėmęs kyšius

BNS 2019.06.20 10:46

Buvęs tarptautinės kriminalinės policijos organizacijos, Interpolo, vadovas Meng Hongwei ketvirtadienį teisme Kinijoje padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl kaltinimų gavus 2,1 mln. JAV dolerių (1,9 mln. eurų) kyšių.

Šis teismo procesas vainikuoja dramatišką buvusio viešojo saugumo ministro nuopuolį.  

Per teismo posėdį Meng Hongwei „parodė atgailą“, nurodė Kinijos šiaurėje esančio Tiandzino antros grandies liaudies teismas.   

Verdiktas bus paskelbtas „pasirinktu laiku“, rašoma teismo pranešime, paskelbtame į „Twitter“ panašioje platformoje „Weibo“.   

Meng Hongwei yra vienas iš gausėjančio būrio Komunistų partijos kadrų, atsidūrusių Kinijos prezidento Xi Jinpingo antikorupcinės kampanijos taikyklyje. Kritikai tvirtina, kad ši kampanija tėra priemonė pašalinti iš kelio prezidento politinius priešininkus.  

Meng Hongwei dingo pernai rugsėjį, išvykęs iš Prancūzijos miesto Liono, kur įsikūrusi Interpolo būstinė, į Kiniją. Vėliau jis buvo apkaltintas kyšių ėmimu ir pašalintas iš Komunistų partijos. 

Gegužę Meng Hongwei žmonai Grace Meng buvo suteiktas politinis prieglobstis Prancūzijoje. Kiek anksčiau moteris pareiškė bijanti, kad gali būti mėginama ją ir du jos vaikus pagrobti.