Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.20 09:40

Įtampa tarp Vašingtono ir Teherano auga: Iranas numušė JAV žvalgybinį orlaivį

ELTA 2019.06.20 09:40

Irano revoliucinė gvardija virš šalies teritorijos numušė bepilotį JAV „šnipinėjimui skirtą orlaivį“, kai šis pažeidė Irano oro erdvę, ankstų ketvirtadienį skelbė Irano valstybinė žiniasklaida.

Kaip pranešama, JAV pagamintą bepilotį žvalgybinį orlaivį „RQ-4 Global Hawk“ Hormozgano provincijoje numušė gvardijos oro pajėgos.

JAV kariuomenė nepatvirtino pranešimų, kad buvo numuštas jos bepilotis orlaivis, bet kariuomenės atstovas spaudai paneigė, kad kariuomenės orlaivis buvo Irano oro erdvėje.

Vardo nepanoręs atskleisti JAV pareigūnas vėliau patvirtino, kad ketvirtadienio rytą tarptautinėje oro erdvėje virš Hormūzo sąsiaurio buvo numuštas JAV bepilotis lėktuvas, tačiau teigė, kad tai buvo JAV karinio jūrų laivyno bepilotis „MQ-4C Triton“, informuoja BBC.

Kaip naujienų agentūrai „Reuters“ sakė JAV pareigūnas, JAV bepilotį numušė Irano „žemė-oras“ raketa, bet jis paneigė Irano pranešimus, kad orlaivis pažeidė Irano oro erdvę.

Vėliau žinią, kad Irano pajėgos numušė JAV jūrų laivyno žvalgybos bepilotę skraidyklę, patvirtino ir Pentagonas, tačiau pabrėžė, jog tas dronas skrido ne Irano, o tarptautinėje oro erdvėje.

Bepilotę skraidyklę BAMS-D numušė iraniečių raketa „žemė–oras“, dronui skrendant tarptautinėje oro erdvėje virš Hormūzo sąsiaurio, pranešime nurodė JAV kariuomenės Centrinio štabo, kontroliuojančio amerikiečių pajėgų veiksmus Vidurio Rytuose, kapitonas Billas Urbanas. Pasak jo, incidentas įvyko trečiadienį 23 val. 35 min. Grinvičo (ketvirtadienį 2 val. 35 min. Lietuvos) laiku.

„Iraniečių pranešimai, kad skraidyklė buvo virš Irano, yra klaidingi, – pridūrė B. Urbanas. – Tai buvo neišprovokuota ataka prieš JAV žvalgybos turtą tarptautinėje oro erdvėje.“

Apie incidentą pranešama, kai tarp Irano ir JAV vis labiau didėja įtampa. JAV teigia, kad Iranas yra atsakingas už praėjusią savaitę Omano įlankoje įvykdytą dviejų tanklaivių užpuolimą ir kelias kitas atakas.

Teheranas savo ruožtu paneigė bet kokias sąsajas su laivų užpuolimais ir pareiškė, kad Vašingtonas gali būti atakų kaltininkas, kad jomis galėtų pateisinti jėgos naudojimą prieš Iraną.

Įtampa tarp Vašingtono ir Teherano pradėjo didėti pernai, kai JAV vienašališkai pasitraukė iš 2015 metais pasiekto daugiašalio susitarimo dėl Irano branduolinės programos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi