Pasaulyje

2019.06.19 18:47

Johnsonas kaupia paramą: palaikyti nusprendė ir pagrindinis „Brexito“ šalininkas

Elzbieta Reivytytė, ELTA2019.06.19 18:47

Parlamentarai Didžiojoje Britanijoje vėl balsuoja dėl būsimojo konservatorių vadovo pozicijos. Tas, kuris po birželio 19 dienos balsavimo liks penktas, turės pasitraukti iš rinkimų.

Trečiadienį paaiškėjo, kad Borisą Johnsoną palaikys ir vienas aršiausių „Brexito“ rėmėjų.

Antradienį iš varžytuvių iškritęs Dominicas Raabas pasisakė už B. Johnsoną. Buvęs „Brexito“ sekretorius teigė, kad B. Johnsonas yra vienintelis kandidatas, kuris ištrauks Didžiąją Britaniją iš Europos Sąjungos, kaip planuota, spalio 31 d.

Antradienį per televizijos debatus, kuriuos stebėjo maždaug 5,3 milijono žiūrovų, B. Johnsonas sakė, kad, jei dėl „Brexito“ bus delsta dar, pasitikėjimas politika nukris katastrofiškai. Debatų dalyviai - B. Johnsonas, Jeremy'is Huntas, Michaelas Gove'as, Rory'is Stewartas ir Sajidas Javidas – iš esmės sutiko, kad Didžioji Britanija turėtų pasitraukti iš ES iki spalio 31 dienos, tačiau nė vienas nedrįso garantuoti, kad iki tos datos „Brexitas“ iš tiesų įvyks. B. Johnsonas taip pat atsisakė užtikrinti, kad taip iš tiesų atsitiks.

Dėl šios priežasties vienas iš varžovų, užsienio reikalų sekretorius Jeremis Huntas atkreipė dėmesį, kad B. Johnsono pozicija yra neaiški. Nors bijota, kad švelnesnis tonas kalbant apie pasitraukimą iš ES B. Johnsonui galėjo daug kainuoti, trečiadienį paaiškėjo, kad palaikančiųjų dėl to politikas neprarado – B. Johnsoną remti pažadėjo ir jo varžovas, aktyvus „Brexito“ šalininkas Dominicas Raabas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt