Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.22 21:42

Aprašė Kim Jong Uno vaikystę: ribotų gebėjimų karštakošis, kuris mokėsi Šveicarijoje

LRT.lt 2019.06.22 21:42

Naujoje biografijoje apie Šiaurės Korėjos lyderį Kim Jong Uną atskleidžiamos dar negirdėtos detalės apie privilegijuotą, tačiau nuo aplinkinio pasaulio izoliuotą būsimo uždariausio režimo lyderio vaikystę, rašo „The Telegraph“.

Naujoje „The Washington Post“ žurnalistės Annos Fifield knygoje „The Great Successor: The Secret Rise and Rule of Kim Jong Un“ (Didysis įpėdinis: slaptas Kim Jong Uno iškilimas ir valdymas) atskleidžiama, kad ankstyvuosius gyvenimo metus būsimasis Šiaurės Korėjos lyderis leido Pchenjane esančiuose prabangiuose apartamentuose, kuriuos nuo išorinio pasaulio skyrė ne tik masyvios sienos, bet ir 4,5 metrų storio metaliniai vartai. Kartais jis lankydavosi ir šeimai priklausančiame name Vonsano kurorte.

Vaikui nieko netrūko. Jo tėvas, tuometinis Šiaurės Korėjos lyderis Kim Čen Iras, pasirūpindavo, kad sūnui pakaktų „Super Mario“ vaizdo žaidimų, pinbolo automatų ir kitų prietaisų, kurių vaikas turėjo daugiau nei buvo galima rasti Europos parduotuvėse. Įvairiausi filmai – „Ben-Huras“, „Drakula“ ir juostos apie Džeimsą Bondą buvo rodomi privačiose, garsui nepralaidžiose kino salėse.

Vaikystėje Kim Jong Unas kolekcionavo lėktuvų ir laivų modelius, nors turėjo ir tikrą automobilį bei ginklą. Mašiną vaiko tėvas pertvarkė taip, kad ja galėtų važinėti ir septynmetis, o pistoletą „Colt 45“ prie diržo berniukas segėjo jau vienuolikos.

Net vaikystėje Kim Jong Unas buvo rengiamas lyderystei. „Berniukas užaugo manydamas, kad yra ypatingas“, – knygoje, kurią cituoja „The Telegraph“, rašo autorė.

Aštuntąjį savo gimtadienį berniukas atšventė ne draugų būryje, o apsirengęs juodu kostiumu ir pasirišęs varlytę. Jam teko priiminėti garbingų aukšto rango pareigūnų teikiamas gėles.

Mokslai Šveicarijoje

Nors Kim Jong Uno vaikystė nebuvo sveika ir normali, tėvo malonę prieš savo vyresniuosius įbrolius Kim Jong Namą ir Kim Jonh Cholą jis greičiausiai pelnė savo stipria asmenybe. Kim Jong Cholas buvo intravertiška ir kūrybinga asmenybė, o maištingasis vėjavaikis Kim Jong Namas vėliau buvo ištremtas į Makau, rašo „The Telegraph“.

Sulaukęs vos dvylikos, apkirptas bliūdeliu ir apsirengęs vardiniu sportiniu kostiumu bei apsiavęs prekinio ženklo „Nike“ batais, 1996 m. Kim Jong Unas buvo išsiųstas į Šveicarijos mieste Berne esančią privačią mokyklą.

Jam buvo suteiktas netikras Pak Uno vardas. Iš pradžių jiedu su broliu Jong Cholu gyveno su savo mamos teta Ko Yong Suk ir jos vyru Ri Gangu, kurie apsimetė esantys jų tėvai, bet po dvejų metų pabėgo į JAV.

Pasak buvusių Kim Jong Uno bendraklasių, jis buvo ribotų akademinių gebėjimų ir karštakošis, praneša „The Telegraph“.

Paauglys, kuris, tapęs suaugusiu, nužudė savo dėdę ir įbrolį, puldavo savo bendraklasius, spardydavo jiems į blauzdas ir į juos spjaudydavo, kai šie kalbėdavo vokiškai – kalba, kurios Kim Jong Unas gerai nemokėjo.

Krepšinis buvo Kim Jong Uno aistra, o kai jis išbėgo į aikštelę apsirengęs autentiškais „Chicago Bulls“ marškinėliais su Michaelo Jordano numeriu „23“, atsiskleidė ir konkurencingoji vaikino pusė. Knygoje rašoma, kad jis buvo agresyvus ir dažnai nepagarbiai įžeidinėdavo kitus žaidėjus.

Kaip rašoma „The Telegraph“, turėdamas padirbtą brazilietišką pasą Josefo Pwago vardu, Kim Jong Unas galėjo laisvai keliauti po Europą. Šeimos nuotraukų albumuose puikuojasi Kim Jong Uno jaunystės nuotraukos iš pasiplaukiojimų Prancūzijos Rivjeroje, vakarienių Italijoje ir linksmybių Paryžiaus Disneilende.

Ramiame Berno priemiestyje Kim Jong Uno teta stengėsi puoselėti normalią šeimos aplinką. „Ateidavo jų draugai, pagamindavau jiems užkandžių. Tai buvo labai normali vaikystė – su gimtadienio šventėmis, dovanomis ir pažaisti ateinančiais šveicarų vaikais“, – pasakojo ji knygos autorei.

Tačiau Šveicarijoje praleista Kim Jong Uno paauglystė toli gražu nepavertė jo plataus mąstymo žmogumi. Anot A. Fifield, paauglystės metai „jį išmokė, kad jei jis gyvens išoriniame pasaulyje, jis bus visiškai nepastebimas. Niekas“, – dalijosi pastebėjimais „Politico“ publikuotame straipsnyje.

Besimokydamas pagal Vakarietišką ugdymo planą, į kurį buvo įtrauktos ir pamokos apie Martiną Lutherį Kingą bei Nelsoną Mandelą, Kim Jong Unas mokėsi ir apie Didžiąją Prancūzijos revoliuciją, kuri buvo pristatoma kaip pavyzdys, įrodantis, kaip gali pasikeisti visuomenė.

Jis buvo mokomas, kad revoliucija prasidėjo todėl, jog žmonės buvo nelaimingi dėl to, kad nebegerėjo tik ką taisytis pradėjusios gyvenimo sąlygos.

„Ar Kim Jong Unas prisimena pamokas apie Didžiąją Prancūzijos revoliuciją iš mokyklos Šveicarijoje laikų? – klausiama knygoje. – Jei jis ketino pradėti valdyti totalitarinę valstybę ir atremti galimą nepritarimą, jam reikėjo išlaikyti jausmą, kad gyvenimas gerėja.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi