Pasaulyje

2019.06.19 15:48

Paviešino slaptus Šiaurės Korėjos dokumentus: neketina atsisakyti branduolinių ginklų programos

LRT.lt 2019.06.19 15:48

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas nesiruošia atsisakyti režimo turimų branduolinių ginklų, o susitikimą su JAV prezidentu Donaldu Trumpu norėjo panaudoti savo tikslams, rodo slapti vidiniai režimo valdžios dokumentai, kuriuos gavo „Voice of America“.

Tokia pozicija prieštarauja JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijos reiškiamam įsitikinimui, kad ši uždara valstybė gali atsisakyti savo branduolinių ginklų programos.

Nutekintame slaptame dokumente yra išdėstomos instrukcijos aukštiems Šiaurės Korėjos ginkluotųjų pajėgų pareigūnams prieš antrąjį JAV ir Šiaurės Korėjos vadovų susitikimą, kuris įvyko Hanojuje vasario pabaigoje.

Iš dokumento aišku, kad Kim Jong Unas norėjo Hanojuje vykusiame susitikime „patvirtinti galutinį susitarimą“, kuriuo Šiaurės Korėja įtvirtintų savo kaip „globalios branduolinės strateginės valstybės“ statusą, rašo „Voice of America“.

Ten esančioje citatoje Kim Jong Unas teigia, kad susitikimu pasinaudos „toliau sutvirtinti branuolinę galią, kurią mes sukūrėme“.

JAV ir Šiaurės Korėjos vadovų susitikimas Hanojuje baigėsi anksčiau laiko, kai išsiskyrė valstybių požiūris į branduolinės programos stabdymą bei sankcijų panaikinimą.

Reaguojant į šį dokumentą, JAV valstybės departamento atstovas nurodė, kad D. Trumpas yra įsitikinęs ir toliau sieks, kad Kim Jong Unas gali ir nori atsisakyti branduolinės programos.