Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.19 14:21

„Bloomberg“: JAV svarsto įvesti sankcijas Turkijai dėl rusiškų raketų

ELTA 2019.06.19 14:21

Donaldo Trumpo administracija svarsto tris galimus sankcijų paketus, kurios gali būti įvestos NATO sąjungininkei Turkijai, jei ši nenutrauks rusiškų zenitinių raketų sistemų S-400 „Triumf“ įsigijimo, rašo „Bloomberg“, remdamasis šaltiniais JAV prezidento administracijoje.

Pasak trijų šaltinių, pačių griežčiausių sankcijų paketas, jei jis būtų įvestas, gali smarkiai pakenkti ir taip silpnai Turkijos ekonomikai.

Vis dėlto, teigė „Bloomberg“ šaltiniai, daugelis Valstybės ir Iždo departamento pareigūnų palaiko švelnesnį sankcijų paketą, pagal kurį būtų įvedamos sankcijos kelioms Turkijos gynybos srities įmonėms, turinčioms ryšių su Rusija.

Jei šis sankcijų paketas bus priimtas, atitinkamos Turkijos įmonės bus atkirstos nuo JAV finansų sistemos ir negalės pirkti amerikietiškų prekių ar parduoti savo prekes Jungtinėse Valstijose.

„Bloomberg“ pašnekovų teigimu, Vašingtonas sankcijas Ankarai gali įvesti jau liepą, kai Turkijai bus pristatytos pirmosios S-400 raketų sistemos.

Tiesa, JAV gali įvesti sankcijas ir anksčiau, tačiau to nenori D. Trumpas, turėsiantis susitikti su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu birželio pabaigoje Japonijos mieste Osakoje vyksiančiame Didžiojo dvidešimtuko (G-20) šalių viršūnių susitikime.

„Bloomberg“ taip pat pabrėžia, kad, jei Turkija visgi įsigis rusiškas raketų sistemas, sankcijos bus tik papildoma priemonė. Pagrindinė Vašingtono nuobauda bus Turkijos išmetimas iš naikintuvų F-35 programos.

R. T. Erdoganas sekmadienį atskleidė, kad pirmoje liepos pusėje Rusija pradės Turkijai tiekti priešlėktuvinių zenitinių raketų sistemą S-400.

Be to, Turkijos prezidentas dar kartą pabrėžė, kad Ankara nesiruošia atsisakyti sutarties dėl S-400. Pasak jo, Rusija suteikė įvairias lengvatas ir „kreditą su tokiais procentais, kokie neegzistuoja tarptautinėje rinkoje“.

Pirmą kartą informacija apie Rusijos ir Turkijos derybas dėl didelio ir vidutinio nuotolio priešlėktuvinių zenitinių raketų sistemos S-400 įsigijimą pasirodė 2016 m. lapkritį. Rusija apie sutarties pasirašymą patvirtino 2017 m. rugsėjį, o Turkija paskelbė gausianti raketų sistemą 2019 m. spalį. 2017 m. gruodį Rusijos valstybinė korporacija „Rostech“ paskelbė, kad raketų tiekimo sutarties vertė yra 2,5 mlrd. JAV dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi