Pasaulyje

2019.06.19 13:21

Žurnalisto Khashoggi nužudymas: JT turi įrodymų, kad tiesiogiai prisidėjo Saudo Arabijos princas

atnaujina 13.30
LRT.lt2019.06.19 13:21

Jungtinės Tautos turi „pagrįstų įrodymų“, kad prie žurnalisto Jamalo Khashoggi mirties tiesiogiai prisidėjo Saudo Arabijos princas Mohammedas bin Salmanas, praneša „Deutsche Welle“.

Speciali JT reporterė egzekucijoms už įstatymo ribų Agnes Callamard trečiadienį paskelbė ataskaitą, kuri bus pristatyta organizacijos Žmogaus teisių tarybai, kurių nare yra ir Saudo Arabija.

A.Callamard vadovavo tarptautiniam tyrimui dėl J. Khashoggio nužudymo Saudo Arabijos konsulate Turkijoje. Tyrimo tikslas – nustatyti su nužudymu tiesiogiai susijusius asmenis, rašo „Deutsche Welle“.

Po apsilankymo konsulate tyrimo vadovė sakė, kad „surinkti įrodymai rodo, kad pono Khashoggi nužudymas buvo iš anksto apgalvotas, suplanuotas ir įgyvendintas Saudo Arabijos pareigūnų“.

Tyrėjams nepavyko rasti žurnalisto palaikų, tačiau jie susipažino su „kraują stingdančia“ garso medžiaga, kurią gavo Turkijos pareigūnai, rašo „Deustsche Welle“.

Saudo Arabijos pareigūnai neigia, kad veikė klausydami princo Mohammedo bin Salmano nurodymų. Šalies valdžia surengė teismą 11 neįvardytų asmenų už šį nusikaltimą, 5 iš jų gresia mirties bausmė. Tačiau A. Callamard nurodo, kad teismas nesilaiko tarptautinių normų ir standartų, todėl reikalauja jį nutraukti, praneša BBC.