Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.18 21:08

Šiaurės Korėja pasinaudojo apdovanojimą pelniusiu kaimynės filmu išaukštinti savo režimą

BNS 2019.06.18 21:08

Šiaurės Korėja antradienį pasinaudojo apdovanojimą pelniusiu Pietų Korėjos filmu apie socialinę nelygybę, kad pareikštų, jog jos žmonės gyvena geriau nei už sienos esantys kaimynai.

Tragikomiška juosta „Parazitas“ („Parasite“), pasakojanti apie didėjantį atotrūkį tarp turtuolių ir vargšų Pietų Korėjoje, praėjusį mėnesį gavo prestižiškiausią tarptautinio Kanų kino festivalio apdovanojimą „Auksinę palmės šakelę“.

„Šis Pietų Korėjoje vis populiarėjantis filmas leidžia žmonėms aiškiai suprasti, kad kapitalizmas yra supuvusi ir nesveika visuomenė su piktybiniu augančio atotrūkio tarp turinčiųjų ir neturinčiųjų augliu, neturinti jokios vilties ar ateities“, – rašoma Šiaurės Korėjos propagandinės interneto svetainės „DPRK Today“ vedamajame.

„Šis juosta realistiškai vaizduoja rūsyje įrengtą stipriai grybelio kvapu persismelkusį butą, neturintį wi-fi ir per lietų užliejamą vandens“, – rašoma jame.

„Tuo metu kiti žavisi Šiaurės Korėja ir jai pavydi, kad visi šalyje gyvena tokį gyvenimą, kuriame jaučia lygybę ir teisingumą“, – nurodo straipsnio autoriai. 

Tačiau Šiaurės Korėjoje veikia vadinamoji „songbun“ sistema, numatanti atlygį asmenims už jų lojalumą režimui, dėl kurios realiame gyvenime įvairių žmonių gyvenimo sąlygos ir galimybės labai skiriasi.

Ši izoliuota valstybė, kuriai taikomos griežtos sankcijos dėl jos branduolinių ir balistinių raketų programų, taip pat patiria didžiulį maisto produktų stygių. Pernai joje nuimtas derlius buvo blogiausias per pastarąjį dešimtmetį, skelbia Jungtinės Tautos.

Remiantis naujausiais Seulo pateiktais duomenimis, vidutinės šalies gyventojų pajamos 2017 metais sudarė maždaug 4 proc. Pietų Korėjoje gaunamo vidutinio atlyginimo.

Tačiau Pietų Korėja, ketvirta pagal dydį Azijos ekonomika, taip pat susiduria su socialinėmis problemomis.

Šalies gimstamumo rodikliai yra vieni žemiausių pasaulyje. Pasak mokslininkų, socialinė nelygybė, susijusi su ilgomis darbo valandomis, aukštomis būsto, mokslo ir vaikų auginimo kainomis, yra viena pagrindinių mažo gimstamumo priežasčių.

2017 metais daugiau nei 17 proc. šalies gyventojų patyrė santykinį skurdą – pragyvenimui turėjo mažiau nei pusę vidutinių namų ūkio pajamų, rodo Pietų Korėjos vyriausybės pateikti duomenys. 

Vienas juostos „Parazitas“ veikėjas pašiepia Šiaurės Korėjos žinių vedėją, nors filmo kūrėjas tikino, kad ši scena buvo daugiau juokas ir jos nereikėtų vertinti kaip Pchenjano kritikos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi