Pasaulyje

2019.06.18 18:01

Ksenofobinis incidentas Belgijoje: verslininkams lietuviams liepta grįžti į Airiją

LRT.lt2019.06.18 18:01

Lietuvių pora, Belgijoje turinti airišką užeigą, gavo anoniminį atviruką, kuriame jiems liepiama „grįžti į Airiją“, praneša „The Brussels Times“.

„Galbūt jūs nesuprantate, ką čia rašau. Tačiau niekad ne per vėlu... išmokti olandiškai“, rašoma atviruke, kurį pirmadienį gavo Aalsto mieste airišką užeigą valdantys Ingrida Tankeliun ir Edgar Tarlap.

Iš šalies vakaruose esančios Ostendo apylinkės siųstame laiške porai siūloma pasikonsultuoti su kraštutinių dešiniųjų „Vlaams Belang“ partija ir „grįžti į Airiją“.

Tarp Briuselio ir Gento esančioje lietuviams priklausančioje „St James Gate“ užeigoje klientai yra aptarnaujami anglų kalba.

„Mes savo versle dirbame labai sunkiai ir mokame mokesčius“, – pora sakė vietos leidiniui „Het Laatste Nieuws“, kurį cituoje „The Brussels Times“.

„Tokius dalykus nemalonu skaityti“, – teigė Ingrida Tankeliun.

„Mes tikrai norėtume geriau kalbėti olandiškai, bet paprasčiausiai nėra laiko pamokoms. Mums reikia kasdien sunkiai dirbti“, – pridėjo Edgar Tarlap.

Tai ne pirmas ksenofobinis incidentas Aalste. Birželį keli čia gyvenantys imigrantai gavo anoniminius laiškus, kuriuose siūloma pasitarti su kraštutinių dešiniųjų partija ir teigiama, kad „jie nebelaukiami Europoje“.

Lietuvių pora į policiją dėl šio laiško nesikreipė, rašo „The Brussels Times“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt