Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.18 17:20

Prancūzijos radijas paskelbė streiką dėl planų atleisti beveik 300 darbuotojų

BNS 2019.06.18 17:20

Prancūzijos visuomeninio radijo darbuotojai antradienį išjungė mikrofonus dėl administracijos planų atleisti beveik 300 darbuotojų, mėginant mažinti išlaidas, todėl daugelį kasdienių laidų pakeitė muzika.

Atsiliepdami į šešių profesinių sąjungų, įskaitant itin įtakingą CGT, raginimus Prancūzijos radijo darbuotojai liovėsi nebetransliavo įprastų laidų, pradedant pokalbių laidomis baigiant popmuzikos ir klasikinės muzikos transliacijomis.

„Po raginimų streikuoti... negalime transliuoti visų mūsų įprastų laidų“, – sakoma iš anksto įrašytame pranešime.

Vėliau antradienį visuomeninio transliuotojo būstinėje įvyks darbuotojų visuotinis susirinkimas.

Siūlomi karpymai turėtų leisti iki 2022 metų sutaupyti 60 mln. eurų. Apie šias priemones birželį paskelbė visuomeninio transliuotojo grupės valdybos pirmininkė Sibyle Veil (Sibil Vel), rekomendavus valstybės audito tarnybai.

Šios priemonės turėtų tapti atsaku į planus per ateinančius ketverius metus valstybinį radijo finansavimą sumažinti 20 mln. eurų, taip pat didinti darbuotojų atlyginimus ir toliau investuoti į skaitmeninę žiniasklaidą.

Be to, ketinama pertvarkyti darbo tvarkaraščius, kad siekiant išvengti priklausomybės nuo trumpalaikių darbo sutarčių.

Jeigu darbuotojai atsisakytų iki 12 dienų metinių atostogų, reikėtų panaikinti apie 270 darbo vietų. Jeigu susitarimo dėl atostogų nebus, gali tekti atleisti iki 390 žmonių.

Profesinės sąjungos reikalavo, kad šių planų būtų atsisakyta, taip pat ragino užtikrinti pakankamą darbuotojų skaičių ir išteklius „visuomeninei misijai vykdyti“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi