Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.18 15:45

Venesuela sulaukė antros Raudonojo Kryžiaus pagalbos siuntos

BNS 2019.06.18 15:45

Venesuela pirmadienį sulaukė antros Raudonojo Kryžiaus humanitarinės pagalbos siuntos iš Panamos, įskaitant 24 tonas medicininių reikmenų ir elektros generatorius ligoninėms, turinčios padėti spręsti krizę sveikatos apsaugos sektoriuje.

Venesuelos Raudonojo Kryžius pranešė, kad gavo „medikamentų, medicininių reikmenų ir elektros generatorių“, kurie bus paskirstyti po didžiausią krizę pastaruoju metu išgyvenančias šalies ligonines.

Humanitarinės pagalbos siunta šešiais sunkvežimiais buvo perkelta į Raudonojo Kryžiaus sandėlius Karakase, patvirtino naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Šia siunta siekiama sumažinti milžinišką vaistų ir ligoninėms skirtų reikmenų stygių Venesueloje, daugiau nei ketverius metus išgyvenančioje ekonominį nuosmukį ir hiperinfliaciją. Dėl to Venesueloje ėmė trūkti būtiniausių prekių, tokių kaip maistas ar medikamentai.

Remiantis Jungtinių Tautų duomenimis, šiuo metu skubios pagalbos reikia ketvirčiui iš 30 mln. šalies gyventojų.

Šioje naftos turtingoje Pietų Amerikos valstybėje naftos pramonė yra beveik visiškai paralyžiuota, fiksuojama milžiniška infliacija. Tarptautinis valiutos fondas (TVF) prognozuoja, kad šiemet infliacija Venesueloje sieks 10 mln. procentų.

Venesuelos prezidentas socialistas Nicolas Maduro balandžio mėnesį dėl valdžios įkarštyje, pasirašė susitarimą su  Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komitetu (TRKK) ir nurodė įsileisti humanitarinę pagalbą į šalį. Tai įvyko pačiame jo kovos su opozicijos lyderiu Juanu Guaido dėl valdžios įkarštyje.

Raudonasis Kryžius pranešė, kad iš Panamoje esančio savo logistikos centro išsiuntė antrą humanitarinės pagalbos siuntą į Venesuelos sostinę Karakasą.

J. Guaido, Nacionalinio Susirinkimo pirmininkas ir daugiau nei 50 valstybių pripažįstamas Venesuelos prezidentas, vasarį nesėkmingai pabandė į šalį įvežti humanitarinės pagalbos iš Jungtinių Valstijų. N. Maduro atsisakė įsileisti pagalbos siuntas, sakydamas, kad tai tebūtų priedanga JAV vadovaujamai invazijai.

TRKK perspėja, kad humanitarinė pagalba neišspręs krizę išgyvenančios šalies problemų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi