Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.18 15:21

Rusija įspėja JAV neeskaluoti padėties Artimuosiuose Rytuose siunčiant karius

BNS 2019.06.18 15:21

Maskva antradienį paragino susilaikyti nuo padėties eskalavimo Artimuosiuose Rytuose, JAV paskelbus, kad dėl augančios įtampos tarp Vašingtono ir Tehereano dislokuoja regione papildomų karių.

„Mes primygtinai raginame visas šalis pademonstruoti santūrumą“, – komentuodamas šį žingsnį žurnalistams pareiškė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Mes nenorėtume matyti jokių veiksmų, kurie galėtų sukelti papildomos įtampos jau ir taip nestabiliame regione“, – pridūrė jis.

Jungtinės Valstijos pirmadienį patvirtino sprendimą dislokuoti 1 000 papildomų karių Artimuosiuose Rytuose.

Laikinasis JAV gynybos sekretorius Patrickas Shanahanas patikino, jog kariai siunčiami „gynybiniais tikslais“, Vašingtonui priskyrus Teheranui atsakomybę už praėjusią savaitę Omano įlankoje įvykdytas atakas prieš du tanklaivius.

Tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas antradienį pareiškė, kad JAV planai padidinti savo karinį kontingentą Artimuosiuose Rytuose skirti ginkluotam konfliktui išprovokuoti.

Tokie veiksmai „negali būti vertinami kitaip nei tyčinis karo provokacijos kursas“, – žurnalistams sakė S. Riabkovas, kurio žodžius cituoja naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Pasak viceministro, JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo, praėjusį mėnesį lankydamasis Rusijoje, teigė, jog regione esantys JAV kariai siekia užkirsti kelią karui, o ne pradėti konfliktą.

Per gegužės 14 dieną Juodosios jūros kurorte Sočyje surengtą bendrą spaudos konferenciją su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu M. Pompeo pabrėžė, kad „mes iš esmės nesiekiame karo su Iranu“.

„Jei tai tiesa, JAV turėtų susilaikyti nuo tolesnio savo kontingento didinimo ir kitų veiksmų, tokių kaip savo sąjungininkių vilkimas ir stūmimas įvairiose pasaulio dalyse, siekiant padidinti spaudimą Iranui“, – sakė S. Riabkovas.

Įtampa tarp Teherano ir Vašingtono paaštrėjo, JAV pernai pasitraukus iš daugiašalio branduolinio susitarimo su Iranu, artimu Rusijos sąjungininku.

D. Peskovas antradienį sakė, kad „mūsų pradinis taškas tebėra tas, kad Iranas išliks branduolinio susitarimo šalimi, kuri ir toliau laikysis savo įsipareigojimų“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi