Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.18 15:00

Pabėgeliai iš Kongo Demokratinės Respublikos komplikuoja Ebolos viruso kontrolę

ELTA 2019.06.18 15:00

Nuo birželio pradžios Kongo Demokratinę Respubliką paliko daugiau nei 300 tūkst. nuo smurto bėgančių žmonių, skelbia „Reuters“. Tai gerokai komplikuoja prevenciją prieš šalyje išplitusį Ebolos virusą – sunku atsekti ligonius ir juos gydyti, – antradienį skelbė Jungtinių Tautų agentūros.

Šiaurės rytų Kongo Demokratinės Respublikos Iturio provincijoje praėjusią savaitę žuvo mažiausiai 161 žmogus. Smurtą šalyje lemia nesutarimai tarp etninių grupių.

„Smurtas Kongo Demokratinės Respublikos šiaurės rytuose privertė 300 tūkst. žmonių palikti namus. Situacija Iturio provincijoje smarkiai pablogėjo nuo praėjusios savaitės pabaigos, buvo įvykdyti keli išpuoliai susiję su „Hema“ ir „Lendu“ grupėmis“, – antradienį sakė Jungtinių Tautų atstovas spaudai Babaras Balochas.

Jungtinių Tautų Pabėgėlių programos UNHCR atstovai bijo, kad neramumai apims didelę dalį provincijos. Pranešama apie žudymą, vaikų grobimą ir seksualinį smurtą prieš civilius.

Nors, pasak B. Balocho, šalies vyriausybės pareigūnai bando kontroliuoti konfliktą tarp etninių grupių, bijoma, kad dar daugiau žmonių bandys kirsti Alberto ežerą ir iš Kongo Demokratinės Respublikos pabėgti į Ugandą.

Ebolos epidemijos Konge metu nuo rugpjūčio užfiksuota 2 168 užsikrėtusiųjų, iš jų 1 449 žmonės mirė. Praėjusią savaitę virusas išplito ir Ugandoje.

Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas Tarikas Jasarevic teigė, kad Šiaurės Kivu ir Iturio populiacijos judėjimas yra labai rizikingas veiksnys. Tam, kad būtų patvirtinta, kad žmogus užsikrėtė Ebolos virusu, ligonį reikia stebėti bent 21 dieną, todėl migracija dėl neramumų Konge smarkiai apsunkina epidemijos stabdymo procesą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi