Pasaulyje

2019.06.18 14:47

Kinijos sąžinės kalinių likimas: kalėjime išimami organai, tūkstančiai nužudomi

LRT.lt2019.06.18 14:47

Kinija ir toliau žudo vadinamuosius sąžinės kalinius, kad panaudotų jų kūnų organus transplantacijoms, praneša „The Independent“.

Tai pirmadienį paskelbė grupė teisininkų ir tyrėjų iš nepriklausomos aktyvistų grupės „Kinijos tribunolas“. Jų surinktais duomenimis, komunistinės Kinijos valdžia kalinių organų rinkimu transplantacijoms užsiima jau 20 metų, praneša „The Independent“.

Organizacijos surinkti įrodymai leidžia „neabejoti“, kad organų išgavimą iš kalinių „dideliu mastu vykdo valdžios remiamos arba patvirtintos organizacijos bei individai“.

Pekinas neigia pasikartojančius žmogaus teisių gynėjų, tyrėjų bei mokslininkų kaltinimus, kad valdžia per prievartą šalina organus sąžinės kaliniams – žmonėms, kurie yra laikomi nelaisvėje dėl savo rasės, seksualinės orientacijos, religijos ar politinių pažiūrų.

Nauji tyrėjų duomenys rodo, kad Kinijos valdžia žudo ir renka organus iš žmonių, priklausančių „Falun Gong“ dvasinei bendruomenei.

„Išvados rodo, kad labai daug žmonių mirė siaubingomis mirtimis be jokios priežasties“, – sakė „Kinijos tribunolo“ narys ir buvęs prokuroras kriminaliniame Jugoslavijos nusikaltimų tribunole Geoffrey Nice`as.

„Falun Gong“ yra dvasinė bendruomenė, kurią Kinijos valdžia uždraudė prieš 20 metų, kai 10 tūkst. jos narių susirinko į tylos protestą Pekine greta valdžios institucijų. Dėl šio įvykio buvo suimta tūkstančiai jos narių, rašo „The Independent“.

Dabar, panašu, kad iš jų yra išgaunama daugiausiai organų. Tebėra neaišku, ar organų gavybai naudojami ir kalinami Kinijos musulmonai uigūrai. „Kinijos tribunolo“ teigimu, ši etninė grupė yra pažeidžiama ir žmonės gali būti panaudojami kaip „organų bankai“, rašo „The Independent“.

Kinijos ambasados Londone atstovai dienraščiui nurodė, kad komunistinėje šalyje organų donorystė yra savanoriška ir neapmokama. Šiuos kaltinimus diplomatai pavadino „gandais“.

„Kinijos tribunolas“ pareiškė, kad surinkti įrodymai leidžia kaltinti genocidu, todėl rekomenduoja kitoms tarptautinėms organizacijoms toliau tirti šį klausimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.