Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.18 14:10

Irano prezidentas Rouhanis: nesiekiame karo su jokia tauta, bet JAV spaudimą atlaikysime

ELTA 2019.06.18 14:10

Irano prezidentas Hassanas Rouhanis antradienį tvirtino, kad jo šalis nesiekia vykdyti karo prieš jokią tautą, kartu pabrėždamas, kad Iranas atlaikys didėjantį JAV spaudimą ir galiausiai liks nugalėtoju, informuoja AP.

Tokie H. Rouhanio komentarai pasirodė, kai tarp JAV ir Irano vis didėja įtampa.

Iranui pirmadienį paskelbus, kad jis per 10 dienų ketina pažeisti 2015 metais pasiektą daugiašalį branduolinį susitarimą, o JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijai nurodžius pasiųsti dar 1 tūkst. karių į Artimuosius Rytus, įtampa tarp Vašingtono ir Teherano artėja prie kulminacijos.

H. Rouhanis pridūrė, kad „visa Irano tauta yra vieninga, priešinantis JAV spaudimui“, o „pasibaigus šiam mūšiui, matysime Irano tautos pergalę“.

Apskritai įtampa tarp Vašingtono ir Teherano pradėjo didėti pernai, kai JAV vienašališkai pasitraukė iš 2015 metais pasiekto daugiašalio susitarimo dėl Irano branduolinės programos.

Tačiau įtampa dar labiau išaugo po praėjusią savaitę įvykdyto dviejų tanklaivių užpuolimo Omano įlankoje, dėl kurio JAV apkaltino Iraną. Teheranas neigė sąsajas su laivų užpuolimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi