Pasaulyje

2019.06.18 13:33

Macronas ragina derėtis su Iranu, apgailestauja dėl nenoro laikytis branduolinių įsipareigojimų

ELTA2019.06.18 13:33

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas apgailestauja dėl Irano nuosprendžio peržengti 2015 metų branduolinės energijos susitarimu numatytą urano atsargų limitą, pranešė „Euronews“.

Irano atominės energijos organizacijos (AEOI) atstovas spaudai Behrouzas Kamalvandis pirmadienį pareiškė, kad iki birželio 27 dienos Irano prisodrinto urano atsargos pasieks 300 kg ribą ir tada ją viršys.

Daugiašalis susitarimas pavojuje atsidūrė pernai, kai JAV paskelbė, kad pasitraukia iš susitarimo ir atnaujina Iranui sankcijas. Šių metų gegužę Iranas paskelbė, kad taip pat nustos laikytis kai kurių įsipareigojimų pagal 2015 metais pasiektą daugiašalį branduolinį susitarimą.

Iranas teigė žingsnio nežengsiantis tik tuo atveju, jei visos susitarimo šalys laikysis savo įsipareigojimų, o dar nepasitraukusios narės – Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija, Rusija, Kinija – privers JAV atšaukti sankcijas Iranui ir padės jam rasti būdą prekiauti nafta.

E. Macronas sakė, kad Paryžius dar žada kalbėtis su Teheranu bei jo rėmėjais ir išvengti įtampos regione augimo. Jis teigė, kad nuo dabar iki liepos 8 dienos dar yra laiko išsaugoti branduolinį susitarimą.

„Įvairios įtampos su Iranu didinimo formos kreipia įvykių eigą bloga linkme. Tai nepadės nei Iranui, nei tarptautinei bendruomenei. Mes su savo partneriais padarysime viską, ką galime, kad atkalbėtume Iraną ir rastume būdą kalbėtis, – sakė E. Macronas spaudos konferencijos su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu metu. – Manau, kad, susidarius tokiai situacijai, yra naudinga išlikti ramiems“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt