Pasaulyje

2019.06.18 12:15

Maža protestų pergalė: Honkongo vadovė atsiprašė dėl prieštaringo įstatymo, bet jo neatšaukia

ELTA2019.06.18 12:15

Honkongo vadovė Carrie Lam antradienį atsiprašė už tai, kad bandė įteisinti ekstradicijos į Kiniją įstatymą, kuris būtų leidęs nusikaltusius Honkonge teisti žemyninėje Kinijoje.

„Labai aiškiai išgirdau jūsų nuomonę ir mąsčiau apie viską, kas įvyko. Pastarųjų mėnesių nerimą sukėlė įvairūs vyriausybės darbo trūkumai, tai, kaip ji vykdė įstatymų pataisas, – sakė C. Lam žurnalistų perpildytoje salėje. – Aš asmeniškai prisiimu didelę dalį atsakomybės. Pastarieji įvykiai sukėlė daug pasipiktinimo. Dėl to nuoširdžiai atsiprašau visų Honkongo žmonių“.

C. Lam šeštadienį sustabdė įstatymo svarstymą, bet protestuotojai skelbė, kad nėra jokių garantijų, jog politinei suirutei pasibaigus, įstatymo projektas nebus vėl imtas svarstyti.

Sekmadienį C. Lam pasakė trumpą atsiprašymo kalbą, tačiau kalbą ji formulavo trečiuoju asmeniu ir jos žodžiai nepaveikė Honkongo visuomenės.

Antradienį C. Lam atsiprašė oficialiai. Nors ekstradicijos įstatymo Honkongo vadovė visiškai neatšaukė, ji teigė, kad kol vyriausybė nesugebės atsižvelgti į išsakytą nerimą dėl siūlomų įstatymų, tol „teisės aktų leidyba tikrai nebus pradėta“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt