Pasaulyje

2019.06.18 11:46

Ukrainos prezidentas Zelenskis reikalauja ES vadovų: kalbėkite su Rusija griežtai

ELTA2019.06.18 11:46

Naujasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kalbantis su Rusija reikalauja griežtumo.

Tai jis sakė prieš pat jam atvykstant į Berlyną išspausdintame interviu. Antradienį Vokietijoje Ukrainos prezidentas susitinka su kanclere Angela Merkel. Atsakinėdamas į didelę auditoriją turinčio laikraščio „Bild“ klausimus, V. Zelenskis teigė, kad dujotiekio „Nord Stream 2“, leisiančio dujas transportuoti tiesiogiai iš Rusijos į Vokietiją, statybai nepritaria.

Jis patikino, kad, jei statybos bus tęsiamos, Europos ir Ukrainos energetiniam saugumui kyla didelis pavojus.

V. Zelenskis taip pat nurodė, kad Rusijai paskirtos sankcijos dėl separatistų rėmimo Rytų Ukrainoje neturėtų būti švelninamos. Ukrainos prezidentas kvietė sankcijas kaip tik išplėsti.

Praėjus mėnesiui nuo kadencijos pradžios, V. Zelenskis antradienį susitinka su A. Merkel ir Vokietijos prezidentu Franku Walteriu Steinmeieriu. Vokietijoje kaip prezidentas V. Zelenskis lankosi pirmą kartą.

Spėjama, kad susitikimo metu bus diskutuojama apie galimybę iš naujo pradėti įšaldytą taikos procesą Rytų Ukrainoje, kur pastaruosius penkerius metus Ukrainos vyriausybės pajėgos kovoja su Rusijos remiamais separatistais. Vokietija kartu su Prancūzija mėgina tarpininkauti ir spręsti konfliktą.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas, taip pat Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas Yvesas Le Drianas gegužę su V. Zelenskiu buvo susitikę Kijeve.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.