Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.18 11:34

Dingusio MH370 mįslė: pilotas galėjo sirgti depresija ir sukelti aviakatastrofą

LRT.lt 2019.06.18 11:34

Pradingusio MH370 reiso pilotas sirgo klinikine depresija ir galėjo nužudyti visus 239 lėktuvo keleivius, teigiama naujame žurnalistiniame tyrime, praneša „Business Insider“.

Malaizijos avialinijų reisu MH370 skridęs lėktuvas dingo iš radarų 2014 metų kovo 8 dieną ir iki šiol yra nerastas.

Malaizijos valdžia yra išleidusi 495 puslapių ataskaitą, kurioje rašoma, kad lėktuvą pilotavęs Zaharie Ahmadas Shahas buvo stabilios psichikos. Tačiau buvusio piloto ir „The Atlantic“ korespondento Williamo Langewiesche`as surinkta medžiaga rodo kitaip.

Z. A. Shaho draugai žurnalistui pasakojo, kad pilotas dažnai „jautėsi vienišas ir liūdnas“. Jo santuoka iširo, o užaugę vaikai paliko namus. Z. A. Shahas pasakojo dienas tarp skrydžių leidžiantis vaikščiodamas po savo du tuščius namus, rašo „Business Insider“.

Nemažą laiko dalį, pasak „The Atlantic“ surinktų duomenų, pilotas praleisdavo rašinėdamas su jaunomis moterimis feisbuke, dažnai nesulaukdamas jokio atsako.

Reporteris W. Langewiesche`as savo tyrime parodė, kad paplitusios lėktuvo pradingimo versijos nėra įtikinančios. Vienas Z. A. Shaho artimas draugas žurnalistui sakė, kad pilotas lėktuvą sudaužė tyčia, rašo „Business Insider“. Toks įtarimas itin paplitęs tarp incidento tyrėjų bei žvalgybos pareigūnų.

Anot „The Atlantic“, Malaizijos valdžia stengiasi slėpti incidento detales ir tik stiprina įtarimus, kad Z. A. Shahas turėjo asmeninių psichologinių problemų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi