Pasaulyje

2019.06.18 11:03

Protestas Australijoje – vyskupai ir aktyvistai priešinasi eutanazijos įstatymui

ELTA2019.06.18 11:03

Katalikų vyskupai ir prieš eutanaziją nusiteikę aktyvistai antradienį viešai pasisakė prieš savanoriškos eutanazijos įstatymą, kuris paveiks Australijos Viktorijos valstiją.

Viktorijos parlamentarai nuo 2017 metų sprendė eutanazijos įstatymą, o nuo trečiadienio įstatymas ims galioti. Jis leis nepagydomai sergantiems pacientams savanoriškai pasitraukti iš gyvenimo, medikams suteikus mirtiną dozę vaistų.

Viktorijos vyskupai išleido perspėjimą dėl naujo įstatymo. Jie teigė, kad įstatymas nulems naują etapą, neigiamai paveiksiantį sveikatos apsaugos sistemą.

„Mes negalime pritarti savižudybės palengvinimui, net jei tai grįsta empatija ar gerumu“, – rašoma Melburno, Balarato ir kitų miestų vyskupų pasirašytame laiške. Aktyvistai taip pat teigė, kad įstatymas legitimuos pažeidžiamų žmonių savižudybę ir nulems tai, kad ligonių priežiūra bus nuvertinama.

Viktorijos vyriausybė paskutinius 18 mėnesių siekė sukurti planą, kaip ši eutanazijos programa turėtų veikti. Žadama paskirti 68 prižiūrėtojus, užtikrinsiančius, kad medikams padedant galėtų mirti tik tie pacientai, kuriems tokia galimybė bus įtvirtinta įstatymu.