Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.18 07:37

JAV prezidentas įtūžo dėl žiniasklaidos atskleistų faktų apie kibernetines atakas: reikalauja viešinti šaltinius

BNS 2019.06.18 07:37

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareikalavo, kad dienraštis „The New York Times“ atskleistų savo šaltinius po straipsnio apie padažnėjusias Amerikos atakas prieš Rusijos energetikos sistemą.

„The New York Time“ medžiaga apie padažnėjusias JAV atakas prieš Rusijos energetikos sistemą – melagingos naujienos, ir nuosmukį patiriantis „The New York Times“ tai žino. Jie privalo nedelsdami atskleisti savo šaltinius, kurie, jei jie apskritai egzistuoja – o aš tuo abejoju – yra melagingi“, – parašė prezidentas socialiniame tinkle „Twitter“. 

Jis pridūrė, kad laikraštis „privalo privalo už tai atsakyti“. 

Kiek anksčiau „The New York Times“, remdamasis neįvardytais šaltiniais JAV administracijoje, pranešė, kad padažnėjo Amerikos bandymų įdiegti kenkėjiškas programas į Rusijos kompiuterių tinklus, susijusius su šalies aprūpinimu elektra.

Netrukus po straipsnio pasirodymo D. Trumpas tviteryje pareiškė, kad ši „The New York Time“ informacija neatitinka tikrovės.  

„Tai kažkada didžio laikraščio, kuriam desperatiškai reikia istorijos, bet kokios istorijos, net jei ji žalinga mūsų šaliai, virtualus išdavystės aktas“, – parašė D. Trumpas.  

Komentuodamas straipsnį prezidentas taip pat pareiškė, kad jame pateikta informacija yra netiesa.  

„Jie padarys ar pasakys bet ką, nė nesusimąstydami apie pasekmes. Tai tikri bailiai ir, be jokios abejonės, tautos priešai“, – pridūrė jis.  

„The New York Times“ atsikirto prezidentui, kad kaltinti žiniasklaidą valstybės išdavyste pavojinga. 

„Kaltinti spaudą išdavyste – pavojinga“, – rašoma leidinio pareiškime, paskelbtame tviteryje.  

Jame pažymima, kad prieš paskelbiant šią medžiagą, sukėlusią įtūžį prezidentui, su ja buvo supažindinta D. Trumpo administracija.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi