Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.17 15:54

Paryžiaus aviacijos paroda: naujasis „Airbus“, o „Boeing“ atsiprašo už „737 Max“

ELTA 2019.06.17 15:54

Pirmadienį prasidėjo vienas svarbiausių aviacijos pasaulio renginių – Paryžiaus aviacijos paroda, kurioje, kaip įprasta, susirėmė galiūnai „Airbus“ ir „Boeing“.

Europos koncernas „Airbus“ parodoje pristatė naują siauro fiuzeliažo orlaivių serijos „A321neo“ modelį „A321XLR“, galintį be nusileidimo skristi net 4 700 jūrmylių (8 700 km). Tai yra didžiausias visų laikų nuotolis, kurį pasiekė siauro fiuzeliažo keleivinis laineris, praneša „Reuters“.

Tuo tarpu pagrindinio „Airbus“ konkurento, amerikiečių „Boeing“, vadovai atsiprašinėjo už liūdnai pagarsėjusį „Boeing 737 Max“, kurio katastrofos Indonezijoje ir Etiopijoje nusinešė per 300 gyvybių.

„Galime skristi iš Šiaurės rytų Azijos į Pietų Aziją, iš Artimųjų Rytų į Balį arba iš Japonijos giliai į Australiją ir taip toliau. Taigi oro linijoms tai yra mažiausios rizikos investicija būtent tokiems maršrutams“, – „Airbus A321XLR“ privalumus vardijo bendrovės pardavimų vadovas Christianas Schereris.

Orlaivių lizingo įmonė „Air Lease Corp“ jau paskelbė užsisakanti 27 „A321XLR“ lėktuvus. Pasak „Reuters“ šaltinių, oro linijos „JetBlue“ taip pat įsigis naujųjų „Airbus“ orlaivių.

„Airbus“ kol kas neatskleidžia „A321XLR“ kainos. Vidutinė „A321neo“ serijos orlaivio kaina sudaro 129,5 mln. eurų.
Britų oro linijos „Virgin Atlantic“ Paryžiuje taip pat paskelbė užsisakančios 14 naujų plataus fiuzeliažo „Airbus A330neo“ orlaivių. Lėktuvai bendrovei kainuos apie 4,1 mlrd. dolerių.

„Virgin Atlantic“ teigimu, įmonė svarstė įsigyti „Boeing 787 Dreamliner“ arba „A330neo“, bet galiausiai pasirinko „Airbus“ lėktuvą. „A330neo“ britų oro linijose nuo 2021 m. pakeis senuosius „Airbus A330“.

„Airbus“ konkurento „Boeing“ atstovai Paryžiaus aviacijos parodoje naujo lėktuvo nepristatinėjo. Vietoj to jiems teko atsiprašinėti už „Boeing“ siauro fiuzeliažo lėktuvų flagmano ir pagrindinio „Airbus A321neo“ konkurento „737 Max“ problemas, sukėlusias dvi katastrofas, per kurias žuvo iš viso 346 žmonės.

„Dabar mums tikras išbandymų metas. Vis dėlto tai mums yra persilaužimo momentas. Pats laikas išmokti pamokas. Turime pasižiūrėti į save ir užtikrinti, kad tokios katastrofos niekada daugiau neįvyktų“, – kalbėjo „Boeing“ komercinės aviacijos vadovas Kevinas McAllisteris.

„Boeing“ generalinis direktorius Dennisas Muilenburgas užsiminė apie oro linijų ir „Boeing“ Paryžiuje sudaromus sandorius dėl plataus fiuzeliažo lėktuvų įsigijimo, tačiau, tikino jis, svarbiausia šiuo metu – orlaivių saugumas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi