Naujienų srautas

Pasaulyje2019.06.17 10:57

Meksikoje sulaikytas 791 migrantas, įskaitant 368 nepilnamečius

BNS 2019.06.17 10:57

Meksikos Verakruso valstijoje buvo sulaikytas iš viso 791 migrantas iš Centrinės Amerikos, tarp jų – 368 jaunesni nei aštuonerių metų vaikai, sekmadienį paskelbė pareigūnai.

Atvykėlių, gabentų paslėptų keturiose priekabose, sulaikymo operacija buvo įvykdyta dviejose vietovėse, sakoma Nacionalinio migracijos instituto pareiškime.

Nors visų migrantų amžiaus pasiskirstymas tebėra neaiškus, vienas šaltinis anksčiau sekmadienį su anonimiškumo sąlyga pranešė naujienų agentūrai AFP, jog 270 iš sulaikytų migrantų yra 6–7 metų amžiaus, o dar 98 – jaunesni nei penkerių metų.

Tarp sulaikytųjų yra 413 Gvatemalos, 330 Hondūro ir 39 Salvadoro piliečiai, pridūrė šaltinis.

Pasak kito šaltinio, buvo sulaikyti šeši įtariami prekiautojams žmonėmis.

Verakrusas yra vienas labiausiai smurto krečiamų Meksikos regionų. Per šią valstiją veda prekybos narkotikais keliai į Jungtines Valstijas, todėl šia valstija keliaujantiems migrantams gresia didelis pavojus būti apiplėštiems, išžagintiems ar pagrobtiems.

Minėti žmonės buvo sulaikyti prasidėjus 45 dienų laikotarpiui, per kurį Meksika turi pasistengti pažaboti migraciją, kaip numato anksčiau šią savaitę pasiektas susitarimas su JAV. Tokių veiksmų Meksika imasi siekdama išvengti muitų, kuriuos meksikietiškoms prekėms grasina įvesti amerikiečių prezidentas Donaldas Trumpas.

D. Trumpas neseniai perspėjo, kad muitų įvedimas bus toliau svarstomas, jei Vašingtonas po 45 dienų pripažins, kad Meksikos pasiekta pažanga nėra pakankama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi