Pasaulyje

2019.06.16 20:06

Centrinėje Afrikoje sumušti ir sulaikyti 2 AFP žurnalistai

BNS2019.06.16 20:06

Centrinės Afrikos Respublikoje saugumo pareigūnai sumušė ir sulaikė du naujienų agentūros Agence France-Presse (AFP) žurnalistus, nušvietusius uždraustą opozicijos protestą sostinėje Bangyje.

28-ių Charlesas Bouesselis ir 30-ies Florentas Vergnesas pranešė, kad šeštadienį jie šešias valandas išbuvo sulaikyti ir buvo triskart apklausti.

Pareigūnai taip pat konfiskavo reporterių įrangą ir sudaužė vaizdo kamerą.

„Protestas vyko normaliai, policija leido mums filmuoti ir aiškiai matė, kad mes nesame mitingo dalis“, – sekmadienį sakė Ch. Bouesselis.

„Tada protestuotojai buvo greitai išvaikyti. Tada atvyko Centrinis banditijos slopinimo biuras (OCRB) ir mes išgirdome šūvius“, – pridūrė jis.

Žurnalistai nurodė, kad jiems nebuvo leista palikti mitingo vietos nepaisant to, kad jie saugumo pareigūnams pranešė esantys Centrinėje Afrikos Respublikoje akredituoti reporteriai.

OCRB „atrodė įsiutę, kad mes filmavome įvykį ir mus puolė“, tvirtino Ch. Bouesselis.

„Vienas jų paėmė mano kamerą ir numetė ją ant žemės. Pakėliau rankas į viršų, tačiau gavau pirmą smūgį. Iš manęs atėmė kuprinę, ji taip pat buvo numesta ant žemės. Kai paprašiau ją atiduoti, (...) gavau daugiau smūgių“, – pasakojo jis.

F. Vergnesas sakė, kad jam buvo suimta už gerklės ir trenkta ginklu.

Saugumo pareigūnai taip pat atėmė jo kuprinę, kamerą ir mobilųjį telefoną.

„Man iš nosies bėgo kraujas, skauda nugarą ir žandikaulį“, – kalbėjo žurnalistas.

Centrinės Afrikos Respublikos teisingumo ministras Flavienas Mbata sakė, kad du žurnalistai buvo sulaikyti dėl buvimo uždraustame mitinge.

„Vakar paprašėme, kad jie būtų paleisti, taip ir nutiko“, – naujienų agentūrai AFP sakė F. Mbata.

Elgesį prieš žurnalistus pasmerkė Paryžiuje įsikūrusi žiniasklaidos teises ginanti organizacija „Reporteriai be sienų“ (RSF).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt