Pasaulyje

2019.06.16 15:54

G20 valstybės nutarė imtis veiksmų dėl vandenynų užterštumo plastiko atliekomis

ELTA 2019.06.16 15:54

Po dvi dienas trukusių ministrų susitikimų Japonijos vyriausybė paskelbė, kad G20, ekonomiškai labiausiai išsivysčiusių valstybių grupė, sekmadienį nusprendė sukurti naują veiksmų įgyvendinimo sistemą kovoje su vandenynų tarša plastiko atliekomis pasauliniu mastu, praneša „Reuters“.

G20 aplinkos apsaugos ir energetikos ministrai šį savaitgalį susitiko Karuizavoje, į šiaurės vakarus nuo Tokijo, artėjant G20 viršūnių susitikimui, kuris bus surengtas Osakoje, Vakarų Japonijoje, birželio 28–29 dienomis.

Viena iš pagrindinių aptartų problemų buvo plastiko atliekos po to, kai pasklido žmones papiktinę vaizdai, kuriuose matomos plastiko šiukšlių nuklotos pakrantės ir negyvi gyvūnai, kurių skrandžiai pilni plastiko atliekų.

Japonijos premjeras Shinzo Abe sako sieksiąs, kad jo šalis taptų pasaulio lydere mažinant į jūrą patenkančių plastiko atliekų kiekį. Tarp galimų sprendimų yra biologiškai skaidžių gaminių kūrimas ir kitos inovacijos.

Nauja tvarka siekiama palengvinti tolesnių konkrečių veiksmų įgyvendinimą dėl vandenynų taršos sumažinimo savanoriškomis pastangomis po to, kai 2017 m. G20 viršūnių susitikime Hamburge, Vokietijoje, buvo priimtas veiksmų planas dėl į vandenyną patenkančių atliekų.