Pasaulyje

2019.06.15 14:40

Britų gynybos ministrė įspėja konservatorius dėl „jojimo ant populizmo tigro“

ELTA2019.06.15 14:40

Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministrė Penny Mordaunt įspėjo savo kolegas Konservatorių partijoje nepasiduoti populizmui renkantis premjerės Theresos May įpėdinį ir agitavo už užsienio reikalų sekretorių Jeremy'į Huntą.

P. Mordaunt atsisakė paremti favoritu Konservatorių partijos lyderio rinkimuose laikomą Borisą Johnsoną, nors ji pati, kaip ir B. Johnsonas, griežtai pasisako už „Brexitą“.

„Jojimas ant populizmo tigro turi savo pavojų. Ne mažiausias iš jų yra tai, kad populizmas gąsdina daugumą. Ne mažiausias pavojus yra tai, kad populizmas tave patį pasiglemžia patį paskutinį“, – laikraštyje „Daily Mail“ rašė politikė.

P. Mordaunt savo paramą atidavė J. Huntui, kuris pirmame Konservatorių partijos pirmininko rinkimų rate gerokai atsiliko nuo B. Johnsono.

B. Johnsonas pirmame rinkimų rate surinko 114 iš 313 konservatorių parlamentarų balsų. Tuo metu J. Huntas liko antras su 43 balsais.

Visgi, pasak P. Mordaunt, konservatoriams „nereikia nei prieš „Brexitą“, nei už „Brexitą“ pasisakančio lyderio“.

„Mums reikia demokrato. Mums reikia klausytojo. Mums reikia derybininko. Mums reikia vienytojo“, – rašė gynybos ministrė.

P. Mordaunt teigimu, J. Huntas yra būtent toks lyderis.

„Jis yra tas, kuris daro, ne tik kalba. Jis kuria galimybes, ne tik jas išnaudoja. Jis suvienija žmones, o ne juos išskiria“, – J. Huntą liaupsino britų gynybos ministrė.

Th. May pakeisiantį rinkimų nugalėtoją žadama paskelbti per savaitę nuo liepos 22 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt