Pasaulyje

2019.06.14 22:31

Švedija paskelbė organizavusi „kertinių veikėjų“ susitikimą dėl Venesuelos krizės

BNS2019.06.14 22:31

Švedija surengė „kai kurių kertinių tarptautinių veikėjų“ susitikimą, siekdama paremti pastangas išspręsti Venesuelos politinę krizę, penktadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Pranešime, paskelbtame vyriausybės tinklalapyje, nepateikiama jokios informacijos, kada šis susitikimas įvyko ir kas jame dalyvavo. URM atstovas išsamesnių detalių pateikti nesutiko.

Švedijos užsienio reikalų ministrė Margot Wallstrom per „Twitter“ parašė, kad „susitikimas Stokholme buvo sušauktas mūsų įsipareigojimo taikiam ir demokratiškam Venesuelos krizės sprendiniui dvasia“.

Renginys įvyko po gegužę Norvegijoje surengtų Venesuelos prezidento Nicolas Maduro (Nikolo Maduro) ir jo varžovo Juano Guaido atstovų derybų.

Po šių derybų Norvegijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad abi konflikto šalys „pademonstravo nusiteikimą judėti į priekį“, bet irgi neatskleidė išsamesnės informacijos apie diskusijų turinį.

Venesuela jau penkerius metus krečiama gilios recesijos; šaliai stinga būtiniausių prekių, tokių kaip maisto produktai ir vaistai.

Sausį ją apėmė dar gilesnė politinė krizė, Nacionalinio Susirinkimo pirmininkui J. Guaido pasiskelbus laikinuoju prezidentu ir metus iššūkį N. Maduro valdžiai.

Opozicijos lyderį greitai parėmė daugiau kaip 50 šalių, palaikančių J. Guaido pastangas nuversti socialistą prezidentą. J. Guaido teigia, kad N. Maduro uzurpavo valdžią, kai pernai buvo perrinktas per kontroversiškus rinkimus, opozicijos laikomus suklastotais.

Politinis sąmyšis dar labiau apsunkino giliausią per kelis pastaruosius dešimtmečius Venesuelos ekonominę krizę ir paaštrino hiperinfliaciją, nurodė Tarptautinis valiutos fondas.

Jungtinių Tautų duomenimis, ketvirtadaliui iš 30 mln. šalies gyventojų būtina skubi pagalba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt