Pasaulyje

2019.06.14 16:29

Norvegija griežtina abortų įstatymą: moterys turės pagrįsti sprendimą

ELTA2019.06.14 16:29

Norvegijos parlamentas balsų dauguma pritarė abortų įstatymo sugriežtinimui. Remiantis pataisomis, moterys, kurios įsčiose nešioja kelis vaisius, privalės nurodyti priežastį, kodėl vieną ar kelis embrionus nori pašalinti.

Įstatymo projektas numato, kad dėl to spręs atitinkamas konsiliumas. Kad įstatymas įsigaliotų, projektui parlamente turi būti pritarta dar kartą. Norvegijoje dėl įstatymų paprastai balsuojama dusyk.

Šios pataisos yra liberalų ir konservatorių nuolaida naujajai koalicijos partnerei Krikščionių liaudies partijai. Prieš pirmąjį balsavimą parlamente vyko audringos diskusijos.

Darbininkų partijos vadovas Jonas Gahras Storė įstatymo projektą pavadino kišimusi į moters teisę pačiai apsispręsti dėl aborto. Laikraščiui „Dagbladet“ jis sakė, jog baiminasi, kad sugriežtinimas yra tik pirmas žingsnis kelyje, kuriuo jau eina daugelis JAV valstijų. Neseniai griežtus abortų įstatymus, pavyzdžiui, priėmė Misūris ir Alabama.

Praėjusiais mėnesiais Norvegijoje tūkstančiai moterų protestavo prieš vyriausybės planus sugriežtinti abortų įstatymą. Iki šiol šalyje leidžiama pačiai moteriai iki dvyliktosios savaitės nuspręsti dėl nėštumo nutraukimo. Jei nėštumas yra daugiavaisis, embrionas gali būti abortuojamas ir po dvyliktos savaitės, jei yra didelė tikimybė, kad kūdikis gims nesveikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt