Pasaulyje

2019.06.14 15:34

Britanijos sveikatos ministras pasitraukė iš kovos dėl torių partijos lyderio posto

ELTA 2019.06.14 15:34

Kandidatų, siekiančių pakeisti britų premjerę Theresą May konservatorių partijos pirmininko poste, skaičius sumažėjo iki šešių. Penktadienį iš kovos pasitraukė Didžiosios Britanijos sveikatos reikalų sekretorius Mattas Hancockas.

Apie tai jis paskelbė tviteryje.

Pirmajame rinkimų etape ketvirtadienį M. Hancockas liko šeštas iš septynių, patekusių į kitą turą. Jam nepavyks laimėti rinkimų, sakė politikas „London Evening Standard“.

Per pirmąjį balsavimą pirmas buvo buvęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas, gavęs 114 balsų iš 313. Smarkiai nuo jo atsilikęs su 43 balsais antras buvo dabartinis diplomatijos vadovas Jeremy'is Huntas.

Ministrė pirmininkė Th. May praėjusią savaitę oficialiai pasitraukė iš partijos pirmininko posto, nes nesulaukė pakankami torių paramos savo „Brexito“ kursui. Remiantis britų tradicija, valdančiosios partijos lyderis automatiškai tampa ir ministras pirmininkas.

B. Johnsonas laikomas „Brexito“ griežto kurso šalininku. M. Hancockas pasisako už tai, kad Didžioji Britanija nepaliktų ES be sutarties.